Ana SayfaTürkiyeHüseyin Tuluk'tan CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

Hüseyin Tuluk’tan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Tuluk, beraberindeki heyetle CHP Alanya İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Bayram sonrası normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte bir dizi ziyaretlere başlayan Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatının bu sefer ki durağı CHP Alanya İlçe Başkanlığı oldu.
Ziyaretin ana gündemi birlik ve beraberlik ve kardeşlik hukukunun korunması oldu. Ziyarete basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Basına açık ve basına kapalı olmak üzere iki aşamada gerçekleşen ziyarette Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanlığı çiçeklerini hediye ederken, CHP Alanya İlçe Başkanlığı ise Cumhuriyetimizin kurucu merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosunu hediye etti. Basına kapalı kısımda ise çaylar içilip sohbetler edildi ve memleketin selameti için Alanyamızın daha müreffeh daha aydınlık daha çağdaş günlere erişmesi için mücadelenin hep birlikte el birliğiyle yapılacağı konuşuldu. Yüzlerin güldüğü, tebessüm edilen ve uzun yıllar sonra Türk siyasal yaşamında özlenen tablo vardı.

İkinci ziyaret İYİ Parti’ye

CHP’yi ziyaretinin ardından ikinci durağı İYİ Parti olan başkan Tuluk, şunları söyledi: “Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Bir yerde demokrasinin var olabilmesi için orada siyasi partilerin, farklı görüşlerin, farklı ses ve renklerin olması gerekir. Ülkemiz ve Alanyamıza iyice şöyle baktığınızda yelpazesinin geniş olduğunu görürsünüz, farklı renk farklı mezhep farklı etnik köken işte tüm bunlar bizim zenginliğimizdir. Bizler demokrasinin farklı seslerle birlikte ortak aklı esas alarak başarıya ulaşacağına inanıyoruz. Alanyamız için tüm kapıları aşındıracağımızı göreve geldiğimiz ilk gün söyledik. Alanya için çalmadık kapı bırakmayacağız çünkü biz memleketimizle gönül nikahı kıymış insanlarız. Farklı partiler farklı STK’lar hiç fark etmiyor. Alanya için iyi olanın yanındayız kötü olanın karşısındayız. Bu yüzdendir ki tekrar ifade etmek istiyorum; Görüş ayrılıkları olsun gönül ayrılığı olmasın. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Çarşıda, pazarda, sokakta, mahallede birbirimizin yüzüne bakıyoruz, biz kardeşiz, akrabayız, dostuz, çocukluk arkadaşlarıyız bizler bir takım siyasi güçlerin hegemonyasıyla oluşturdukları düşman unsurları değiliz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri