Ana SayfaTürkiyeİBB, 500 bin yardım kolisi için ihaleye çıktı

İBB, 500 bin yardım kolisi için ihaleye çıktı

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşamaya başlayan İstanbullulara dağıtılacak 500 bin gıda kolisi için İBB, bugün ihaleye çıktı. “Acil” olarak düzenlenen ihaleye 9 firma davet edildi. 4 firma ihaleye katılıp teklif sundu. İki oturumda gerçekleşen ihalede sona 3 firma kaldı. İhalenin sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre İstanbul’da Koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybeden ve ekonomik sıkıntı içinde olan vatandaşlara dağıtılacak 500 bin gıda kolisi için gerçekleştirildi ve İBB TV’den canlı olarak yayınlandı. İBB Satın Alma Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ihalenin komisyon üyeleri maske ve eldiven takarak önlem aldı. Katılımcılar da sosyal mesafeye uyarak ihaleye katılım gösterdi.

Davet usulü ile acil ihale

İhale komisyonuna başkanlık eden İBB Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay, kuruma 153 hattından çok fazla yardım talebi geldiğini belirterek “Talepleri dikkate alarak İBB’nin bugüne kadar verdiği ayni ve nakdi yardımın yanında 500 bin adet yardım paketi kolisi ihalesi yapmak durumunda kaldık” dedi.

Alpay, ihalenin; salgın, afet gibi öngörülemeyen acil durumlarda yapılan ihaleleri düzenleyen 21/B maddesine göre davet usulü ile yapıldığını belirtti. 3 kısım gıda yardım paketinden oluşan ihaleye 9 firmanın davet edildiğini anlatan Alpay, 4 firmanın istekli olarak teklif gönderdiğini belirtti.

2 oturum aynı günde yapıldı

Alpay ihalenin iki oturumda gerçekleştirileceğini, ilk oturumda tekliflerin okunacağını, ikinci oturumun da alımın acil olması nedeniyle gün içinde gerçekleştirilerek isteklilerden son tekliflerin alınacağını açıkladı. İBB 3 kısımdan oluşan ihalenin birinci kısmı için yaklaşık maliyeti 4 milyon 171 bin 375 TL, ikinci kısım için 17 milyon 146 bin 500 TL, üçüncü kısım için 41 milyon 409 bin lira olarak belirledi.

Sona 3 şirket kaldı

Alpay açıklamasının ardından zarfları açarak teklifleri okudu. 3 kısımdan oluşan ihalenin ilk oturumunda Onur Perakende A.Ş,  Fettahoğlu Gıda, Metro Gros Marketleri ve Migros Türk A.Ş teklif sundu. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen ihalenin ikinci oturumu da 14.00 sıralarında gerçekleştirildi.

İkinci oturumda 3 firma sona kalarak tekliflerini sundu. Onur Perakende A.Ş,  sadece birinci kısım için 3 milyon 741 bin TL teklif sundu. Metro Gross Market de birinci kısım için 3 milyon 474 bin TL, ikinci kısım için 14 milyon 89 bin 500 TL, üçüncü kısım için 36 milyon 492 bin TL teklif verdi.

Migros Türk A.Ş de sadece üçüncü kısım için teklif verdi. Migros’un teklifi  37 milyon 197 bin TL oldu. İhale komisyonu yapacağı değerlendirmenin ardından önümüzdeki günlerde ihalenin sonucunu açıklayacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri