Ana SayfaTürkiyeİBB'de mide bulandıran iddia

İBB'de mide bulandıran iddia

CHP’li Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra İBB Genel Sekreter Yardımcılığına Yeşim Meltem Şişli atandı. Temmuz ayında göreve atanan Şişli, göreve gelir gelmez İSMEK bölge yöneticileriyle toplantı yaptı.

İSMEK’te çalışan kadın bir personelin iddialarına göre; Şişli, 20 kadın İSMEK bölge yöneticisiyle bir araya geldi. İSMEK personeli, “İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, göreve geldikten kısa süre sonra benim de aralarında bulunduğum 20 kadın İSMEK bölge yöneticileriyle bir toplantı düzenledi.” ifadelerini kullandı. İSMEK çalışanı iddialarını şöyle sürdürdü,”Toplantı esnasında kaçımızın evli kaçımızın bekar olduğunu sordu. Bekar olan kadınlar el kaldırdı. Şişli toplantıda yer alan erkek müdüre dönerek, ‘Bunları akşam itfaiyecilerle buluştursanıza. İtfaiyecilerle bir gece düzenleyin ne bu böyle herkes bekar…”

Başörtüsünü de hedef aldı

İSMEK personeli Şişli’nin başörtüsünü de hedef aldığını iddia etti. “Toplantı devam ederken Şişli hakaretlerine ara vermeden devam ediyordu. Eğitim düzeylerimiz ve aldığımız ücretlerle alay eden Şişli, bu da yetmezmiş gibi başörtümüze de laf söyledi. Başörtülü olduğumuz için ‘Siz başörtülerinizle dışarıda dolaşırken, otobüse ve minibüse binerken çok zorlanıyorsunuzdur’’

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri