Ana SayfaTürkiyeİBB'den 'gri pasaport' açıklaması: Faaliyetlerimiz arasında hizmet pasaportu sağlayarak yurt dışı...

İBB’den ‘gri pasaport’ açıklaması: Faaliyetlerimiz arasında hizmet pasaportu sağlayarak yurt dışı gezisi organize etmek bulunmamaktadır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), AK Partili Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya'ya gönderilen ve geri dönmedikleri ortaya çıkan ve başka belediyelerin de benzer işlemleri yaptığı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak ironik bir paylaşım yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), AK Partili Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya’ya gönderilen ve geri dönmedikleri ortaya çıkan ve başka belediyelerin de benzer işlemleri yaptığı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak ironik bir paylaşım yaptı.

Ne olmuştu?

AK Partili Yeşilyurt Belediyesi, Eylül 2020’de ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderilen 45 kişiden 43’ü geri dönmedi.

İçişleri Bakanlığı, Yeşilyurt Belediyesi’nin Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43’ünün geri dönmemesiyle ilgili soruşturmada, vali yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. 

Kilit’in ismi Yeşilyurt Belediyesi’nin dışında Ordu Korgan Belediyesi’deki Hannover gezisinde de anıldı, organize ettiği iddia edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri