Ana SayfaTürkiyeİBB'den yoksul mahallelere mobil Halk Ekmek büfesi

İBB’den yoksul mahallelere mobil Halk Ekmek büfesi

İBB'nin yeni Halk Ekmek büfeleri açma talebi AK Parti ve MHP'li belediye meclis üyeleri tarafından reddedilince 'mobil büfeler' devreye sokuldu

İBB’nin yeni Halk Ekmek büfeleri açma talebi AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri tarafından reddedilince ‘mobil büfeler’ devreye girdi. 40 minibüs, ‘Mobil Halk Ekmek Büfesi’ olarak İstanbul’un yoksul bölgelerinde satışa başladı.

stanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 142 yeni Halk Ekmek büfesi açma talebi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedilince ‘mobil Halk Ekmek’ büfeleri devreye sokuldu. 40 mobil büfe kentin çeşitli yerlerinde hizmet vermeye başladı.

İstanbul’un yoksulluk haritasına göre belirlenen 40 noktada hizmet verecek olan “Mobil Halk Ekmek Büfeleri”nde itibaren ekmek satışlarına başlandı. Oluşan uzun ekmek kuyruklarını önlemek için İBB Meclis gündemine yeni büfelerin açılması önerisi geldi, ancak buna AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri, ‘örgüt militanlarına’ peşkeş çekileceği iddiasıyla karşı çıktı. İstediği 142 yeni büfeyi açamayan İBB Yönetimi, özellikle kentin yoksul bölgelerinde görev yapacak olan 40 Mobil Halk Emek Büfesi’ni, tanıtımının ardından 70 kasa, yaklaşık bin 700 ekmek taşıma kapasitesine sahip mobil büfeler, yoksulluk haritasına göre belirlenen 40 noktada görev yapmak üzere yola çıktı.

Okan Gedik: Her şeyimizle hazırız

Halk Ekmek AŞ Genel Müdürü Okan Gedik ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama mobil büfeleri tanıttı ve bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Gedik, “Bugün önemli bir günü yaşıyoruz Halk Ekmek açısından. İstanbul’un sorununa çözüm olacağını ümit ettiğimiz bir andayız. Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun yönlendirmesiyle, gerçekleştireceğimiz 40 tane araçla mobil satış noktalarını Halk Ekmek için uygulamaya alacağız. Araçlarımız gördüğünüz gibi hazır, arkadaşlarımız hazır, her tür eğitimleri, hijyen eğitimlerini de aldılar. Bugün sahada hep beraber büfelerimizin olmadığı noktalarda mobil araçlarımızla satışlarımıza başlayacağız” dedi.

Belirlenen noktalarda görev yapacaklar

Okan Gedik, 40 aracı kiralayarak, mobil büfeye dönüştürdüklerini ve burada görev yapacak personeli eğittiklerini ifade etti. Belirlenen bölgelerde sabit noktalarda satış yapılacağını ifade  eden Gedik, öğlen ve akşam olmak üzere iki postada ekmekleri vatandaşlara ulaştıracaklarını söyledi. Gedik “Şu anda sabit noktalar belirledik. Buralardaki performanslara göre, satışlarımız bölgedeki insanlara yeteri kadar ulaşabildiğini düşünürsek o noktalarda devam edecek. Eğer herhangi bir değişiklik olursa da bunları web sitemizde yayınlayacağız. Ağırlıklı olarak 11’den sonrasını planlıyoruz. Öğlen ekmeği, akşam ekmeğini arkadaşlar vasıtasıyla halkımıza sunmak istiyoruz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri