Ana SayfaTürkiyeİbrahim Dumlu'nun istifasının ardından İYİ Parti'de kazan kaynıyor

İbrahim Dumlu’nun istifasının ardından İYİ Parti’de kazan kaynıyor

Erzurum’da İl Başkanı İbrahim Dumlu’nun istifanın ardından sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde Erzurum İYİ parti İl Başkanı’nın ağır açıklamalar yaparakistifa etmesinin ardından İYİ Parti Erzurum teşkilatında kazan kaynamaya başladı. İstifanın ardından bir açıklama yapan Erzurum İYİ parti Milletvekili Naci Cinisli “siyasi bir sabotaj” yorumunda bulundu.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu’nun hem görevinden hem de partisinden istifa etmesini değerlendiren İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, bunun siyasi bir sabotaj olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde çarpıcı açıklamalarla görevinden ve partisinden istifa eden İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu hakkında konuşan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, “Bu arkadaşımız aldığının, verdiğinin ve sattığının hesabını vermedikçe bizden kurtulamaz. Burayı bıraktım kapağı başka yere attım olmaz. Yalnızca bize değil genel merkezimize, seçmenimize hesabını verecek. Böyle ucuz işlere pabuç bırakacak değiliz” dedi.

Doğalgaz aboneliğini iptal etmiş

İbrahim Dumlu’nun parti binasının doğalgaz aboneliğini kestiğini ve partinin sosyal medya hesaplarını kapattığını belirten Cinisli, “Kendisiyle biz çalıştık. Olumlu olumsuz tecrübelerimiz var. Biz bunları içimizde yaşadık. Bu teşkilatı kuruluşunda dâhil değildik. En başta parti bir an önce hızla kuruldu. Baskın seçimi oldu. Bir takım aksaklıklar olmuştur. Sadece Erzurum’da değil başka şehirlerde de skandallara imza atan arkadaşlarımız olmuştur. Bu da onlardan biri. Havadislerin siyasi tarafı var siyasi olmayan tarafı var. Bu siyasi bir sabotajdır. Bu sabotajın her partnerinden haberdarız. Bir haftadır biz bunu biliyorduk. Bu kadar pespayeleşeceğini düşünmemiştik. Bugün size burada çay ikram etmek isterdik. Fakat doğalgazımız kesik. O kadar planlı programlı bir sabotaj ki. Doğalgaz aboneliği bile iptal edilmiş. İyi parti logolu sosyal medya hesapları iptal edilmiş. Bunun gibi komik önlemler alınmış kendilerince” diye konuştu.

Hesap verecek

İbrahim Dumlu’nun Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşüp kutlama yaptığını iddia eden Cinisli, “Bu arkadaşımız aldığının, verdiğinin ve sattığının hesabını vermedikçe bizden kurtulamaz. Burayı bıraktım kapağı başka yere attım olmaz. Yalnızca bize değil genel merkezimize, seçmenimize hesabını verecek. Böyle ucuz işlere pabuç bırakacak değiliz. Yok, HDP yok Türk İslam sentezinin neferiymiş. Sen kim Türk İslam sentezi kim? Bize mi öğreteceksin bunu? Bırakın aynı ortamda olmayı aynı cümlede adımızın geçmeyeceği siyasi hareketlerden bahsedip bizi onlarla bağdaştırıyorsun. Çok erken davranıp da Sayın Sekmen’le kucaklaşmaya gitti. Bir hafta on gün bekleyebilirdi. İhaleler kaçmıyor. O ihaleleri alabilir. Bunları da takip edeceğiz. Önceki gün beraberce kutluyorlardı bu ayrılığı. Dün genel kurulda Sayın Selami Altınok ‘İl başkanınız bile HDP ile bir olduğunuzu söyleyip istifa etti’ diyebildi. Bir Erzurumlu kardeşimizin yıllarca devlet adamlığı yapması bizi gururlandırır. Fakat Selami Bey devlet adamı olamamış. Oturduğu yerden böyle bir iftiraya ortak olabiliyorsa emeklerine yazık olmuş. Gereken cevabı verdik. Bu bile nerelerde nasıl kullanacaklarını tasarlayarak yaptıklarını ortaya çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

Kongreye gidilecekKongre gerçekleştirerek yeni il başkanlarını seçeceklerini aktaran Naci Cinisli “İftirayla siyaset yapılacaksa biz yokuz. Kimseyi ayartıp da partimize gelmesi gibi bir çabamız yok. Biz gönül kazanmaya çalışıyoruz. Gönülleri kazanalım ki oylar zaten kendiliğinden gelir. Attıkları iftiralar neticesinde olan partiden bize oy gelmedi. Komple AK Parti’ye gitti. İlçe ilçe bakın. Bizle özdeşleştirdikleri HDP oyları AK Parti’ye gitti. Biz farklı kesimlerden oy aldık. Kürt kardeşlerimizden de almışızdır.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz