Ana SayfaTürkiyeİbrahim Kahveci'den TOBB Başkanı'nın sözlerine tepki: Siyasete yaranma adına ülke böyle batıyor

İbrahim Kahveci’den TOBB Başkanı’nın sözlerine tepki: Siyasete yaranma adına ülke böyle batıyor

Karar yazarı Kahveci, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun açıklamasını değerlendirdi.

Yeni bir araç sahibi olmanın bile vatandaşların büyük çoğunluğu için bir “hayale” dönüştüğü 2020 Türkiye’sinde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün kameralar karşısındaydı.

“Yeni Ekonomi Programı”nı açıklayan Bakan Albayrak, “Yeni dengeleme, yeni normal, yeni ekonomi” başlıkları altında yine bir dizi açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak’ın yeni açıkladığı ekonomi programı, büyük eleştiriler aldı.

Gazetecilerin döviz kurları üzerine bir sorusunu da yanıtlayan Albayrak, tepki çeken ifadelerine bir yenisini daha ekleyerek kurun kontrolünün ellerinde olduğunu iddia etti ve “Kur benim için hiç önemli değil, ben hiç işin o tarafına bakmıyorum” dedi.

Bu açıklamaları yorumlayan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Açıklanan ekonomi programı Türkiye’yi 2023’e hazırlayacak” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bu açıklamaya tepkiler gelirken, bir yorum da Karar yazarı İbrahim Kahveci’den geldi.

Kahveci, Hisarcıklıoğlu’nun sözleri üzerine yaptığı paylaşımda, “Kendisi inanıyor mu? Siyasete yaranma adına ülke böyle batıyor” dedi.

Kahveci, ayrıca yaptığı bir paylaşımda da, “Sadece şunu söyleyeyim. Hiç ders çalışmadan neredeyse kafadan atarak program açıklamışlar. Yarını bekleyin” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri