Ana SayfaTürkiyeİbrahim Kalın: Keşke filmlerdeki kahramanlar olarak kalsalardı

İbrahim Kalın: Keşke filmlerdeki kahramanlar olarak kalsalardı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Kalın, Külliye’de düzenlenen basın toplantısında ‘Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehditinde bulunmak’ iddiasıyla haklarında soruşturma açılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen konusunda açıklama yaptı. Kalın’ın “Keşke filmlerdeki kahramanlar olarak kalsalardı” sözleri dikkat çekti.

İbrahim Kalın: Hoş görülemez

”Programı sonradan izledim. Söylenen sözlerin kabul edilmesi mümkün değil. Bunların eleştiri ya da mizah adı altında hoşgörülmesi mümkün değil. İfadeleri okuduğunuz zaman, “Birilerini ayağından asarlar, başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşar” gibi ifadelerle Türkiye’deki mevcut iktidarı, Cumhurbaşkanımızı eleştiri bağlamında söylenen sözler. Bunlar bugünün Türkiyesiyle ilgili söylenmiş sözler.”

İbrahim Kalın: Keşke filmlerdeki kahramanlar olarak kalsalardı

”Sayın Cumhurbaşkanımız tepki vermeden savcılık resen soruşturma başlattı. Bunların her biri hem kişisel hem kamu, amme davası olabilecek konular. Bu kişiler bizim çocukluğumuzun o masumiyet dönemlerinde, izlediğimiz filmlerde hatırladığımız kahramanlar olarak kalsalardı. Keşke bu tür galiz ifadelerle, Cumhurbaşkanı ile “belki ipte sallandırılır, belki bir mahzende ölür” gibi sanatçılıkla ilgisi olmayan lafları söylemeselerdi. Bunun mizahla izah edilecek bir durumu sözkonusu değildir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz