Ana SayfaTürkiyeİbrahim Karagül’ün Yeni Şafak’ı İmamoğlu’nu eleştireyim derken yine baltayı taşa vurdu

İbrahim Karagül’ün Yeni Şafak’ı İmamoğlu’nu eleştireyim derken yine baltayı taşa vurdu

Neredeyse son günlerin en meşhur siyasal tartışmalarından biri Ekrem İmamoğlu’nun Londra ziyareti oldu.

Mesela eski AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, Ayşe Arman’a o klasik Londra taksilerinin birinden inerken kapı açtığı için “Bir insan, toplumun kendine açtığı krediyi bu kadar mı kolay tüketir?” diyerek tweet attı.

Uçuk fikirleriyle ün yapan İbrahim Karagül yönetimindeki Yeni Şafak gazetesi de, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Chatham House ziyaretini bir vatana ihanet meselesi yapmanın peşine düştü.

Yeni Şafak gazetesi twitter hesabından paylaştığı mesajında aynen şu ifadeleri kullandı: Ekrem İmamoğlu İngiltere’de Sevr Anlaşması’nın mimarı olan Chatham House kuruluşunu ziyaret etti.

Yeni Şafak ve AK Parti’ye yakın medya aslında Chatham House’a kim giderse bir şekilde meseleyi Sevr’e getiriyor. Örtük şekilde oraya gitmeyi, ziyareti, Türkiye’nin bağımısızlığına halel getirecek bir mesele gibi görmeye, göstermeye meyilli. Ancak aynı kuruluşa bir yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan da gitmişti. Erdoğan gittiğinde elbette Yeni Şafak ne Sevr hatırlatması yaptı ne de Türkiye’nin bağımsızlığına leke sürecek en ufak bir hatırlatma.

Anlaşılan İbrahim Karagül’ün Yeni Şafak’ı Ekrem İmamoğlu’na muhalefet edeyim derken yine baltayı taşa vurdu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz