Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan: 2 yılda milletin 180 milyar dolar gelirini buharlaştıranlar “millilik” taslıyor

İbrahim Turhan: 2 yılda milletin 180 milyar dolar gelirini buharlaştıranlar “millilik” taslıyor

Ekonomist İbrahim Turhan, ekonomi yönetimine ders niteliğinde bir paylaşımda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Ekonomist İbrahim Turhan, ekonomi yönetiminin “millilik” taslarken, son 2 yılda milletin 180 milyar dolarlık gelirini buharlaştırdığını söyledi.

“Dış mihrak” yavesiyle insanların temiz duygularının istismar edildiğini söyleyen Turhan, aynı dış mihraklara 60 milyar dolarlık çıkış imkanının düşük kurdan verildiğini söyledi.

“Cambaza bak” numarasının artık sökmediğini söyleyen Turhan, şu ifadeleri kullandı:

Büyüme verisi tahminlerden de hesaplamaların işaret ettiğinden de iyi geldi. Buna rağmen son 4 çeyreğin GSYİH toplamı $742,9 milyar. Kurdaki hareketi de dikkate alınca kişi başına düşen milli gelirin 2020 yılında 8.500 doların altında kalabileceğinden endişe ediyorum.

“Dış mihrak, dış mihrak…” yavesiyle insanların temiz duygularını istismar edin, bu arada o dış mihraklara 60 milyar dolarlık çıkış imkanını düşük kurdan verin. İş başına geldiğinizden beri 2 yılda milletin 180 milyar dolarlık gelirini buharlaştırın. Sonra “millilik” taslayın.

“Cambaza bak” numarası artık sökmüyor. Cin fikir finansal mühendislik oyunu da bir yere kadar. Yazdıklarımı ne kadar yakından izlediğiniz belli. Fesatlıkla değil anlamak için okusanız size de faydası olacak memlekete de.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri