Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan: Kanal İstanbul 3 Milyonluk nüfus artışı getirecek.

İbrahim Turhan: Kanal İstanbul 3 Milyonluk nüfus artışı getirecek.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi, ekonomist İbrahim Turhan, T24’te Şirin Payzın’ın konuğu oldu. Gelecek Partisi ve gündeme ilişkin soruları cevaplandıran Turhan, inşaatına başlanması gündemde olan Kanal İstanbul konusunda da açıklamalarda bulundu. Turhan, “Bilim insanları bu projede problemler olduğunu söylüyor ama bunlar önemsenmiyor. Ülkenin son derece değerli olan sınırlı kaynağını yine taşa toprağa gömüyorsunuz. 6 kişiden biri iş arıyor ama bulamıyor. 700 bin kişi işini kaybetmiş durumda. Parayı toprağa mı gömelim yoksa ar-ge imkanlarını mı genişletelim”  şeklinde konuştu.

Yargının siyasallaştırıldığını söyleyen Turhan, kendileri için yargı bağımsızlığının ‘olmazsa olmaz’ olduğunu vurgulayarak yargının bir güç devşirme amacı haline geldiğini söyledi.

Mehmet Ağar’ın, “Yeni kurulacak partileri vazgeçirmek lazım.” sözlerine de değinen Turhan, Demokraside insanların siyasi tercihlerini belirlemesi ve parti kurması doğal bir haktır. Muhalefet sadece demokrasilerde vardır. Ben çok anlam veremedim ama hoş bir tesadüf oldu. Ağar, 28 Şubat’ta mevcut hükümet istifaya zorlanırken nasıl bir tavır sergiledi, onu sormak istiyorum” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz