Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan: Merkez Bankası avans dağıtacak ama hemen heyecan yapmayın

İbrahim Turhan: Merkez Bankası avans dağıtacak ama hemen heyecan yapmayın

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı & Ekonomist İbrahim Turhan, Merkez Bankası’nın avans dağıtımı yapacağını söyledi. “Hemen heyecan yapmayın canım, bize dağıtılmayacak” diyen Turhan, Hazine ve Maliye Bakanı’nın parayı alacağını söyledi. Turhan ayrıca hazinenin günde 347 milyon 252 bin TL faiz ödemesi olduğunu söyledi.

“İnsanların doğalgaz faturası ve elektrik faturası görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepki gösterecek duruma geldiği ortamda iyi bir haber vereyim” diyen Turhan, bugün toplanacak Merkez Bankası Olağanüstü Genel Kurul’unda 2019 kârından avans dağıtımı kararı alınacağını söyledi.

Turhan’ın açıklamalarının devamı şöyle:

“GÜNDE 347 MİLYON 252 BİN TL FAİZ ÖDÜYORUZ”

TCMB bilançosundan çıkardığımız kadarıyla bu yılki kâr ₺52-53 milyar kadar olmalı. Geçen yıldan birikmiş ihtiyat akçesinin de kâra katılarak dağıtılacağını düşünürsek Ocak bütçe gelirlerine en az ₺35 milyar katkı gelecek demektir.Kalanı da Nisan’da vergi olarak gelir.

Hemen heyecan yapmayın canım, bize dağıtılmayacak. Hazine-Maliye Bakanımız alacak parayı.

Ama olsun, devletin Hazinesi milletin parasıdır.

Hazinenin önümüzdeki 3 ay günde ortalama 347 milyon 252 bin TL faiz ödemesi var; toplam ₺31,6 milyar… Hiç olmazsa onun parası çıkar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz