Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan "Sayılar asla yalan söylemez" dedi AK Parti'nin foyasını böyle ortaya...

İbrahim Turhan “Sayılar asla yalan söylemez” dedi AK Parti’nin foyasını böyle ortaya çıkardı

Gelecek Partisi ekonomi kurmayı İbrahim Turhan, “Dağ fare doğurdu” diyerek hükümetin göz boyamak için ortaya attığı dövize endeksli mevduat sistemi hakkında çarpıcı bilgiler paylaştı.

Ekonomist İbrahim Turhan, Dövize Endeksli Mevduat Sistemi’ne geçildiği tarihten itibaren, bireysel döviz mevduatlar 500 milyon USD azaldığını, Vadeli TL mevduatlardaki artışın ise sadece 4 milyar TL olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dövize Endeksli Mevduat Sistemi’ne geçildiğini ifade etmesinden sonra döviz kuru bir gecede 18 seviyelerinden 10 seviyesine gerilemişti. Kurda dalgalanma devam ederken, yeni mevduat sistemi eleştirileri de beraberinde getirdi.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi aynı zamanda eski Borsa İstanbul Başkanı ve Merkez Bankası eski Başkan Yardımcısı İbrahim Turhan, Dövize Endeksli Mevduat Sistemi’ne ilişkin 1 haftalık Döviz ve TL mevduatlarında yaşanan değişimi paylaştı. Turhan, paylaşımında perşembe gününden bu yana bireysel döviz mevduatın 500 milyon USD azaldığını, Vadeli TL mevduatlardaki artışın ise sadece 4 milyar TL olduğunu ifade etti.

“Sayıları kullanarak yalan söylenebilir ama sayılar yalan söylemez” diyen Turhan’ın paylaşımı şu şekilde:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri