Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan'dan AK Gençlik'in 'Sen Kimsin' videosuna yorum: Tik-Tok videoları bunun yanında...

İbrahim Turhan’dan AK Gençlik’in ‘Sen Kimsin’ videosuna yorum: Tik-Tok videoları bunun yanında Oscar alır!

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı İbrahim Turhan, AK Gençlik'in geçtiğimiz gün servis ettiği 'Sen Kimsin' videosu için çarpıcı yorumlarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı İbrahim Turhan, AK Parti Gençlik Kollarının geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden servis ettiği ve büyük tepki çeken ‘Sen Kimsin’ videosuna dair çarpıcı eleştirilerde bulundu.

Hatırlanacağı gibi Hazreti Ali, Musab Bin Umeyr gibi tarihi ve ulvi şahsiyetler, videonun öznesi olarak kullanılmış ve finalde Erdoğan’ın bedeninde eritilerek hepsinin tüm özelliklerinin Cumhurbaşkanında toplandığı mesajı verilmişti.

Tik-Tok videoları bunun yanında Oscar alır!

Gelecek Partili Turhan ise kişisel sosyal medya hesabından videoyu sert bir dille eleştirdi. “İçerik bir tarafa kurgu, görsel tasarım, TRT Çocuk kanalındaki kalitesiz çizgi filmlerden beter. TikTok videoları bunun yanında Oscar alır.” ifadelerini kullanan Turhan, “Sosyal medyada gençlerin yaptığı amatör işlere bir baksalardı hiç olmazsa. Bütün şahsiyetleri kendinde meczeden lider kültü de dikkat çekici” dedi.

Turhan, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Malum videoda isimleri zikredilenler kuşkusuz yaşadıkları çağda etki yaratmış, ağırlıkları olan tarihi şahsiyetler. Ama bugün yaşayan gençlere ne önerildiği meçhul. Gençlere ancak tarihten örnek bulabilen, model olarak bunu öneren bir “fikir iktidarı” hayırlı da mümkün de olmaz. Dünyaya, olgulara böyle bakan bir zihnin diğer alanlardaki (siyasal, toplumsal, estetik, felsefi vb.) performansını uzmanlarına bırakalım ama kesinlikle sürdürülebilir yüksek büyüme sağlayacak yenilikçiliğe, özgürlüğe ve uygarlığa yaklaşmayacağı kesin.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri