Ana SayfaTürkiyeİbrahim Turhan’dan hükümete çağrı: Hata ettik deseniz, özür dileseniz büyük iyilik yapmış...

İbrahim Turhan’dan hükümete çağrı: Hata ettik deseniz, özür dileseniz büyük iyilik yapmış olursunuz

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Ekonomist İbrahim Turhan döviz ve altındaki artışı değerlendirdi ve hükümete kritik bir çağrıda bulundu.

Yükselen işsizlik rakamları, gelişmiş ülkelerin 30 katını bulan enflasyon oranları ve Türk Lirası’ndaki rekor kıran değer kayıplarını yorumlayan Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Ekonomist İbrahim Turhan, iktidara kritik bir çağrıda bulundu.

Hükümetin yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen her şeyi iyi göstermeye çalışmasına dikkat çeken Turhan, ‘Çıkıp doğru düzgün; “Hata ettik; iktisat bilimiyle, piyasa uygulamalarıyla inatlaşmak, akla ve bilgiye düşmanlık etmek, ekonomiyi vehimlerimiz ve kurgularımızla yönetmeye çalışmak yanlıştı. Özür diliyoruz ve bu irrasyonellikten vaz geçiyoruz” deseniz büyük iyilik yapmış olursunuz’ dedi.

Turhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, şu ifadeleri kullandı:

Yurt dışında yerleşik finansal kuruluşların kambiyo işlemlerinden Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmayacak. Önce TL işlemleri, şimdi kambiyo gider vergisi… Hatalardan yavaş yavaş, mahçup bir eda ile dönüyorlar. Bunun için illa başınızı duvara vurmanız mı gerekiyordu?

Çıkıp doğru düzgün; “Hata ettik; iktisat bilimiyle, piyasa uygulamalarıyla inatlaşmak, akla ve bilgiye düşmanlık etmek, ekonomiyi vehimlerimiz ve kurgularımızla yönetmeye çalışmak yanlıştı. Özür diliyoruz ve bu irrasyonellikten vaz geçiyoruz” deseniz büyük iyilik yapmış olursunuz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri