Ana SayfaDünyaİç siyasetten uzaklaşıp rahatlamanın yolu Trump'ın yaptıkları ve söyledikleri

İç siyasetten uzaklaşıp rahatlamanın yolu Trump’ın yaptıkları ve söyledikleri

Sabah yazarı Mehmet Barlas, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı işleri ve tehditlerini anlatan bir köşe yazısı kaleme aldı. 

Sabah yazarı Mehmet Barlas, “Donald Trump aklına ne eserse onu söylüyor ve herkesi tehdit ediyor” başlıklı yazısında, Türkiye’nin iç siyasetinden biraz uzaklaşıp nefes almanın kolay yolunun, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptıkları ve söyledikleri ile rahatlamak olduğunu savundu. Barlas Trump’ın şimdi de kafayı Çin’e taktığını belirterek, Trump’ın görevde olduğu süre boyunca Çin’in süper güç olamayacağını ifade etti. 

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

İç siyasetin fırtınalı günlerinden biraz uzaklaşıp nefes almanın en kolay yolu, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptıklarına ve söylediklerine takılmaktır. Trump’ın davranışları ve söylemleri öylesine ciddiyetten uzaklaştı ki, onu bir rahatlatıcı ve güldürücü öğe olarak görmek galiba daha doğru olmaya başladı. 

Trump’ın bir günlük marifetlerini sıralayalım:

Şimdi de Çin’e taktı

Trump, Fox News kanalına verdiği demeçte, Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşından oldukça mutlu olduğunu, görevde olduğu sürece Çinin süper güç olamayacağını söyledi ve şöyle konuştu:.

“-Milyarlarca dolar alıyoruz. Net olarak görülüyor ki Çin bizim kadar iyi durumda değil. Çin´in ekonomisi çok iyi değil. Bizim ekonomimiz fantastik durumda. Eğer Hillary Clinton başkan olsaydı, şu an Çin bizden daha iyi durumda olurdu. Ama şimdi bize yaklaşamazlar bile. Ben görevde olduğum sürece, Çin asla süper güç olmayacak”

Huawei hedefte

Bu arada Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, ABD Ticaret Bakanlığı’nın ülkenin ulusal güvenlik çıkarlarını koruma amacıyla ABD’li şirketlerin Huawei ile çalışmasını yasaklamasının ardından alınacak önlemler için “Bekleyin ve görün” uyarısı yaptı.

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz