Ana SayfaTürkiyeİdil ve annesinin sağlık durumu ile ilgili Bakanlık'tan açıklama

İdil ve annesinin sağlık durumu ile ilgili Bakanlık’tan açıklama

Enkazdan 58 saat sonra kurtarılan İdil ve annesinin koronavirüs testleri pozitif çıktı.

İzmir’de yaşanan depremde çöken, Bayraklı ilçesindeki Emrah Apartmanı’nın enkazından 58 saat sonra kurtarılmalarıyla Türkiye’yi sevince boğan İdil Şirin ve annesinin koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda Güven (4), dün enkazdan çıkarılan Elif Perinçek (3) ve İdil Şirin´in (14) sağlık durumları hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Yardımcısı Güven şunları söyledi:

“Geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybedenlere Allah´tan rahmet diliyorum. Biz, dün ve bugün kurtarılan 3 çocuğumuzun durumunu öğrenmek için hastaneye geldik.

İdil kızımızın durumu iyi. Kendisi Covid pozitif. Bunun tedavisini görüyor. İdil’in annesi de Covid pozitif. Onun dışında bir sıkıntısı yok görünüyor.

Elif kızımızı da ziyaret ettik. Annesi ve kardeşleriyle beraberdi. Onun da durumu iyi. Onun da bir sıkıntısı yok. Durumları yakından takip ediliyor.

En son biraz önce kurtarılan Ayda bebeğimiz biraz önce hastaneye girişi yapıldı. Genel sağlık durumu iyi görünüyor. Şuuru açık ve konuşabiliyor. Hayati fonksiyonlarında da bir problem yok. Doktorlarımız gerekli işlemleri yapıyorlar. Ayda´nın tetkiklerini aldılar. Tetkiklerden sonra biz tekrar doktorlarımızla görüşeceğiz. Takipleri devam ediyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri