Ana SayfaTürkiyeİktidar kanadında İstanbul Sözleşmesi çatlağı büyüyor... Fatmanur Altun: Bariz FETÖ projesi

İktidar kanadında İstanbul Sözleşmesi çatlağı büyüyor… Fatmanur Altun: Bariz FETÖ projesi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, THY ve aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı olan eşi Fatmanur Altun, İstanbul Sözleşmesi üzerinden kendilerine yöneltilen eleştirilere karşı çok sert açıklamalarda bulundu.

İktidar çevrelerinde İstanbul Sözleşmesi tartışmaları sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcılığı yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) sözleşmeye desteğini net bir biçimde ortaya koymuştu.

Aynı zamanda KADEM Yönetim Kurulu Üyesi de olan Fatmanur Altun’un başkanlığını yürüttüğü TÜRGEV ise sözleşmeye yönelik karşıt görüş belirtti. TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı olarak biz de giderek belirginleşen bu dayatmaya karşı net duruşumuzu ortaya koyuyoruz. İnsanlığı tehdit eden, toplumların taşıyıcı unsuru olan aileyi yok ederek toplumsal çözülme ve çürümeyi hızlandıran, gençlerin ve çocukların anlam dünyalarını alt üst ederek onları bedensel ve ruhsal olarak yaralayan bu olguyu bir norm olarak asla kabul etmeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun ise kişisel Twitter hesabı üzerinden dün konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Aileyi hedefe koyan ve sistematik bir cinsiyetsizleştirme projesi ile insanlığın geleceğini tehdit eden küresel lobilere karşı sesimizi yükseltelim!” 

Fatmanur Altun’dan yeni açıklama

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Fatmanur Altun, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tavırlarının net olduğunu ancak “haydi itiraf et, İstanbul Sözleşmesine iman ediyorsun” şeklinde mesajlar aldığını söyledi.

Altun, “İstanbul Sözleşmesi üzerinden bizi LGBT destekçisi göstermek. Akıllara ziyan bir fitne. “Bu bariz FETÖ projesine, tek dertleri aile olan masum insanlarımızı ortak etmeye çalışan ve fitne ateşine sinsice odun taşıyanların iki yakası iki cihanda ellerimdedir” dedi.

Fatmanur Altun’un açıklaması şöyle:

Üzülerek ifade ediyorum ki İst. Söz. tartışması artık bir turnusol kağıdına dönüştü. Üç gündür gerek İst.Söz. gerekse LGBT konusunda görüşlerimizi net bir biçimde ortaya koyuyoruz. Yazdıklarımız açık ve anlaşılır.

Buna rağmen ısrarlı bir şekilde “haydi itiraf et, İstanbul Sözleşmesine iman ediyorsun” tonunda karşılıklar alıyorum. Dahası mesajlar, mailler ve telefon trafiği ile insanlara ulaşarak bu yargıyı onlarda da oluşturmaya, kafalarını karıştırmaya çalışıyorlar.

Aradıkları, mail, mesaj attıkları insanlar haber veriyorlar sağolsunlar.

Bize biçtikleri rol belli; İstanbul Söz. üzerinden bizi LGBT destekçisi göstermek. Akıllara ziyan bir fitne! Üç gündür attığımız tweetler bütün hesaplarını bozmuş olacak ki; yazılanlar ortada olmasına rağmen insanlara okuduğunu anlamayan muamelesi yapmaktan ve gizli-açık lobilerle fitne kazanını kaynatmaktan çekinmiyorlar. Bizim pozisyonumuz nettir; İstanbul sözleşmesi nas değildir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri