Ana SayfaTürkiyeİletişim Başkanı Fahrettin Altun, 5 maaş iddialarını Whatsapp üzerinden yalanladı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 5 maaş iddialarını Whatsapp üzerinden yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Whatsapp grubunda yaptığı açıklamada 5 maaş aldığı iddialarını yalanladı

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın Twitter üzerinden yayınladığı mesajda beş maaş almadığını dile getiren Altun, “2 yıldır Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliğinden aldığı huzur hakkını “tek kuruşuna dokunmadan hayra hasenata harcadığını” söyledi.

Sabah yazarı Hilal Kaplan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu kadar işsizlik varken bir kişinin 5 maaş almasını vicdanınız kabul ediyor mu?” sözlerinin ardından WhatsApp grubuna yaptığı açıklamayı paylaştı.

Tek maaş aldığını söyleyen Altun, 2 yıldır Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliğinden aldığı hakka hiç dokunmadan “hayra hasenata harcadığını” belirtti.

Manas Üniversitesi’nde mütevelli heyet başkanlığı da yapan Altun, buradan ücret almadığını ve eşinin sadece öğretim üyesi olduğu Marmara Üniversitesi’nden ücret aldığını açıkladı.

Öne sürülen iddialara karşı yasal hakları sonuna kadar kullandıklarını belirten Altun, “Bu yalanlar kanımıza dokunsa da bizi kamçılıyor” dedi.

Twitter hesabından Altun’un mesajını paylaşan Hilal Kaplan, “Altun çiftine yönelik ‘5 maaş’ iftirası hakkında İHL grubuna yazdığı mesajı izniyle yayınlıyorum. Altunlara atılan iftiralar, eşimle bana atılanlara çok benzediği için bu meseleyi ‘kişisel’ alıyorum. Ama ne yapsak/desek de müfteriliklerine devam edecekler biliyorum… Allah ecrini verir” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri