Ana SayfaTürkiyeİlham Işık: Yoksulluğa, adaletsizliğe karşı bir duruş sergilemek istedim. Bunun için Gelecek...

İlham Işık: Yoksulluğa, adaletsizliğe karşı bir duruş sergilemek istedim. Bunun için Gelecek Partisi’ndeyim

Gelecek Partisi’nde özellikle Kürt meselesinde Ahmet Davutoğlu’na danışmanlık yapacak olan İlhami Işık’tan ilk açıklama geldi.

Gelecek Partisi’nde özellikle Kürt meselesinde Ahmet Davutoğlu’na danışmanlık yapacak olan İlhami Işık’tan ilk açıklama geldi.

İşte yoksulluğa, adaletsizliğe karşı bir duruş sergilemek için Gelecek Partisi’ne katıldığını belirten ünlü Kürt entelektüel İlhami Işık’tan Medya Notu’na özel açıklamalar.

Gelecek Partisi sizin için nasıl bir anlam ifade ediyor? Siyaset için sizi Gelecek Partisi’ne getiren temel motivasyon neydi? 

Adaletsizliklerin, hukuksuzlukların, yoksulluğun olmadığı yaşanılabilir bir Türkiye istiyorum. Bunun için ben de Gelecek Partisi’ndeyim. İnsanların sadece akılla değil vicdanıyla da meselelere bakabildiği, duruşunu da ona göre ayarladığı bir Türkiye istiyoruz hep birlikte. 

Türkiye hem ekonomik açmazları hem de hukuk alanındaki sıkışmışlıklarıyla çok zor bir dönemin içinde. Çok çok zor bir dönemden geçiyoruz. 

Türkiye’de yaşayan her insan hayatın bir olumsuzluğunu mutlaka yaşıyor. Bu bazen ekonomik bazen adaletle ilgili oluyor bazen de kültürel alanda yaşanıyor. Ya da inançları konusunda baskılarla karşılaşıyorlar. Her sınıftan, her kimlikten insanlar bu sıkışmayı yaşıyor bugünkü Türkiye’de. 

İnsanlara bir nefes olabilmek adına Gelecek Partisi’ndeyim. Bu nefesin daha da açılması için çaba göstermek istiyorum.

Yıllardır yazıyoruz, çiziyoruz. Siyaseti de çok yakından takip ediyoruz. Benim alanım Kürt meselesi. Kürtlerin bu ülkede yaşadığı sorunlar, acılar, umutsuzluklar. 

Hem bu konuda mesajlar vermek hem de birlikte yaşayabilmenin koşulları hakkında çözüm önerileri sunmak istiyoruz. Elbette ben bu konulara zaten kafa yoran biriyim. Ancak bunu bir siyasi kimlikle yaptığınızda çok daha değerli ve anlamlı olabiliyor.

Zaten bir siyasi kimliğiniz yoksa bile ülkedeki siyasal ortam sizi siyasetin içine çekiyor.

Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu’nun Güneydoğu ziyaretinde de gördüm insanlar bir arayış içinde. Bu arayış büyük bir arayış. 

Ülkeye kabus gibi çöken gergin, adaletsiz ortamdan kurtulmak istiyorum ben de herkes gibi. Bunun için mücadele ermek istiyorum.

Yoksulluğu en aza indirebilmek. Hukuksuzluk ve adaletsizlikler ortadan kaldırılabilmesi adına bir duruş sergilemek istedim ve bunun için Gelecek Partisi’nde siyaset yapmayı tercih ettim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri