Ana SayfaTürkiyeİlim Yayma Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Ensar'dan ses yok

İlim Yayma Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Ensar'dan ses yok

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasına sanat, siyaset, medya, sivil toplum camialarından tepkiler çığ gibi büyürken hükumete yakın sivil toplum ve medya kuruluşlarından dahi adeta isyana varan tepkiler geldi. İktidara yakın birçok STK’nın açıklama yapıp, birçok yazarın köşesine taşıdığı BİSAV’ın yönetimine el konmasına sessizliğini korumayı tercih eden vakıflar da yok değil.

İlim Yayma Cemiyeti: Şu anda konuşmayı düşünmüyoruz

Belki açıklama yapmaya zamanları olmamıştır ya da Bilim ve Sanat Vakfı’nın yönetimine el konmasından haberleri olmamış olabilir diye Medya Notu olarak İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tülün’e ulaştık. BİSAV’a yapılan hukuksuz uygulamadan haberlerinin olduğunu öğrendiğimiz İlim Yayma Cemiyeti’nin başkanı Yusuf Tülün, şu an için bir açıklama yapmayı düşünmediklerini ve konunun üzerinde çalıştıklarını aktardı.

Ensar’dan çıt yok

Türkiye’nin önde gelen vakıflarından olan ve neredeyse her ilde temsilciliği olan Ensar Vakfı’nın da interneti alt üst etmemize rağmen hiçbir açıklamasına rastlayamadık. Medya Notu olarak belki kendilerini ifade edecek bir mecra bulamamışlardır diye onlara da ulaşmaya çalıştık. Vakfın başkanı Cenk Dilberoğlu’nu defalarca arayıp mesaj atmamıza rağmen herhangi bir yanıt alamadık.

İlim Yayma Vakfı da sus pus

Sesini çıkaramayan vakıflar arasında İlim Yayma Vakfı da var. Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Vakfı da sessizliğini korumayı tercih ediyor. Vakfın ilerleyen günlerde bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri