Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu: 19 saatlik mesaimde bir saatlik molamı konuşuyorlar

İmamoğlu: 19 saatlik mesaimde bir saatlik molamı konuşuyorlar

İstanbul’daki kar mesaisinde yediği yemekle eleştirilere hedef olan Ekrem İmamoğlu’ndan beklenen açıklama geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidara yakın medyanın kar yağışının ardından yaşanan ‘yol krizi’ne ilişkin olarak servis ettiği haberlere Twitter’dan yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. “Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.” diyen İmamoğlu, “Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.”

Gazeteci Murat Ağırel de Ekrem İmamoğlu’nun eleştiri konusu olan yemeği hakkında şunları yazdı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri