Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu bir yolsuzluk dosyasını daha açtı, Valilik soruşturmaya izin vermedi

İmamoğlu bir yolsuzluk dosyasını daha açtı, Valilik soruşturmaya izin vermedi

İBB Teftiş Kurulu, önceki dönemde tek ihalede 2.5 milyon zararı tespit etti, İstanbul Valiliği 4 eski yöneticiye yönelik soruşturma izni vermedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Teftiş Kurulu, İBB Başkanlığı Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü’nce 21 Eylül 2016’da gerçekleştirilen “İstanbul Genelinde Yeni Yeşil Alanların Yapım İşi” ihalesini inceleyerek rapor hazırladı. Bu ihale kapsamında yapılan eksik işlerle ilgili 2 milyon 494 bin 11 TL kamu zararı tespit edildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, eski İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürü, eski Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı ve o dönem ihale yetkilisi olan İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı kamu zararına neden oldukları gerekçesiyle haklarında rapor düzenlendi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan rapor, soruşturma izni için İstanbul Valiliği’ne gönderildi. Ancak valiliğin soruşturma izni vermediği öğrenildi.

İBB’nin uğradığı 2.4 milyonluk kamu zararının 4 eski İBB yöneticisinden tahsili için düzenlenen rapor da İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na gönderildi.

İMAMOĞLU: 40 DOSYA VAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz ay bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, AK Parti dönemiyle ilgili 40’tan fazla yolsuzluk ve usulsüzlük dosyası üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. İncelemelerin sürdüğünü belirten İmamoğlu “Suç duyurusu gibi hususlar oluşunca tek tek açıklayacağız” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri