Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu'ndan dezenfektan savunması

İmamoğlu’ndan dezenfektan savunması

İBB'nin dezenfektan alımı ihalesinde usulsüzlük yaptığı yönündeki iddia ile ilgili Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin dezenfektan alımı ihalesinde ‘usulsüzlük’ yaptığı yönündeki iddia ile ilgili Ekrem İmamoğlu’ndan ilk açıklama geldi. İBB Başkanı, savunma dilekçesinde ‘harcama ve ihale yetkilisi’ sıfatlarını taşımadığını kaydetti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dezenfektan alımı ihalesinde ‘usulsüzlük’ yapıldığı iddiası ile ilgili savunma yaptı.

Harcama ve ihale yetkilisi değilim

İmamoğlu, ön inceleme soruşturmasını yürüten müfettişlere yolladığı savunma dilekçesinde, belediye başkanı olarak ‘Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’, ‘Kamu İhale Kanunu’ ve ‘Belediye Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca, ‘harcama ve ihale yetkilisi’ sıfatlarının bulunmadığını belirtti.

İmamoğlu, dilekçesinde Danıştay 1’nci Dairesi’nin benzer bir konuda, bir belediye başkanı hakkında verilen soruşturma izni kararına karşı yapılan itirazı kabul ettiğinin de altını çizdi.

İmamoğlu, müfettişlere sunduğu savunma dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Harcama ve ihale yetkililerinin tanımı, görev yetki ve sorumlulukları, genel hüküm olarak ‘5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’ ile ‘4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nda, özel hüküm olarak da ‘5393 sayılı Belediye Kanunu’nda düzenlenmiştir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri