Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert Haliç yanıtı

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a çok sert Haliç yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi' sözlerine yanıt verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Haliç’e ilişkin sözlerine cevap verdi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Haliç’te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, durmuş metrolar harekete geçiyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Belediye Başkanları Toplantısı’nda, CHP’li belediyeleri hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, İmamoğlu’nu İstanbul’u çöplüğe çevirmekle suçlayarak şunları söyledi: 

“Düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi. Çöp dağlarıyla İstanbul’u devraldık, şimdi İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. Toplanmayan çöpler, akmayan sular, bir türlü durağa gelmeyen otobüslerle gündem oluyor. Birçok şehirlerimizde sunulan hizmetlerin hem kalitesinde, hem sayısında ciddi düşüşler var.”

İmamoğlu: Bu hayat pahalılığında milletin parası Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Erdoğan’ın sözlerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yanıt verdi. İmamoğlu, şöyle dedi: 

“Haliç’te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, durmuş metrolar harekete geçiyor. İstihdam ofisleri iş buluyor, yeşil alanlar halka açılıyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri