Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kanal İstanbul yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul ile ilgili " Onlara inat yapacağız" sözlerine yanıt verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt veren İmamoğlu, “İstanbul’la inatlaşılmaz, İstanbul 1’den büyüktür” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’u engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi tüm teknik çalışmalar tamamlandı. Onlara inat yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek bunu da görecekler. Alıştıracağız” sözlerini değerlendirdi.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“İnadına diye bir şey olmaz. Şu anda belki birileri unuttu ama bizim unutmamızın mümkün olmayacağı bir acı var ortada. Gara’da şehitlerimiz oldu. Birilerinin müjde açıklaması, daha sonra niçin başarısız olduk açıklamasına döndüğünün henüz milletin vicdanında cevabı verilmedi. Kesinlikle ve kesinlikle insanların bugünlerde yaşadığı acının dışında bir gündeme taşıma çabası. Ben buna alet olmayacağım.

İstanbul’da kanalmış vs. başka gündemler yaratmak. Başka gündemler de var. Yoksulluk, işsizlik var. Türkiye tarihinde ilk defa insanlar ekmek kuyruğuna giriyor. Bunlar varken beni dopdolu kongre sahalarında söylenenler ilgilendirmiyor.

Üzülüyorum, neredeyse iki yıl geçmiş bu gündemin üzerinden. Hala bunların konuşuluyor olması üzücü. Şaşırmıyorum ama. 4.5 yıl önceki konuşmaları birebir tekrar eden bir anlayıştan başka bir şey beklemem zaten.

İstanbul’la inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere ben 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul’la inatlaşılmaz. İlla inatlaşacağım diyenlere de ben İstanbul burada diyorum. Unutulmasın, İstanbul 1’den büyüktür, nokta.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri