Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Toplum bu cümleleri pek dinlemiyor

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Toplum bu cümleleri pek dinlemiyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Haliç" sözlerine yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Riva Deresi’ndeki temizleme çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Beykoz Bozhane Köyü’ne gitti. İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını, içinde yeniden yaşamın başladığı Riva Deresi kıyısında yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanları Toplantısı’nda İBB’yi hedef alarak söylediği “Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Çöp dağlarıyla İstanbul’u devraldık, şimdi İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik” sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu’na konuyla ilgili sorulan soru ve yanıtı şöyle:

– Bu hafta içinde Sayın Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmalarda İstanbul’a değiniyor. Yine İstanbul’da çöp dağları olduğuna dikkat çekiyor. Burada son durum ne? Çünkü bazı medya organlarında benzer eleştiriler ve meydanlardan da bu sesler yükseliyor…

“Ben Beylikdüzü’nden buraya, Riva’ya geldim. Ciddi bir kilometre. Ben, tariflenen şeklinde bir şey görmedim. Belki bunlar siyasi cümleler; ama ben hoşlanmıyorum siyasi cümlelerden. Bence Sayın Cumhurbaşkanı’mızı yanlış bilgilendiren insanlar var. Artı; İstanbul’da çöp toplama işini, ilçe belediyeleri yapar. Yani bunun kuralı öyledir. İstanbul’da da 24 tane AK Partili Belediye var, bir tane de Milliyetçi Hareket Partili belediye var, 14 tane Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi var. Hangi ilçelerde dağ gördüyse, bize bildirirler. Hangi ilçeden böyle bilgi almışsa Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. Ama bunlar siyasi cümleler. Toplum, bu cümleleri pek dinlemiyor. Bence bu literatürden vazgeçmelerini öneriyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri