Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı: İstanbul'u korumak, vatanı korumaktır

İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul çıkışı: İstanbul’u korumak, vatanı korumaktır

Ekrem İmamoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Kanal İstanbul projesi gerçekleştiği taktirde yok olacak alanları paylaştı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin gerçekleştiği takdirde yok edeceği alanların görüntülerini paylaşarak “Beton Kanal’ın yok edeceği İstanbul’un en verimli tarım arazilerini ve su havzalarını sizin için çektik” ifadelerini kullandı.

Bilim insanlarının ve vatandaşların karşı çıktığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise ‘inadına yapacağız’ diyerek gündemde tuttuğu Kanal İstanbul projesi tartışmaları devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin hayata geçmesi durumunda İstanbul’un büyük zarar göreceğini daha önceki konuşmalarında açıklamış ve konuya ilişkin ‘Kanal İstanbul Çalıştayı’ düzenlemişti. Çalıştayda uzmanlar, Kanal İstanbul Projesine ilişkin görüşlerini açıklamıştı.

1 Milyondan fazla yeni nüfus geliyor

Bugün sosyal medya hesabından açıklama yapan İmamoğlu, Kanal İstanbul’un yapılması durumunda yok edeceği alanların görüntülerini bir video ile paylaştı. 

İmamoğlu “İstanbul’u korumak, vatanı korumaktır!” sözleriyle yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Beton Kanal’ın yok edeceği İstanbul’un en verimli tarım arazilerini ve su havzalarını sizin için çektik. Projeyle, bu doğal yaşam alanları yok oluyor ve 1 milyondan fazla yeni nüfus geliyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri