Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu’ndan taksicilerin tehdidine net yanıt

İmamoğlu’ndan taksicilerin tehdidine net yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a teknolojik uygulamalarla donatılmış 5 bin yeni taksi kazandıracaklarını duyurmasının ardından taksicilerden gelen ‘İstanbul’u kilitleriz’ tehditlerine yanıt verdi.

“İstanbul halkının taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir” diyen İmamoğlu, “İstanbul’da düzeni bozucu bir fiile giren her şahıs, karşısında devleti bulacaktır” ifadelerini kullandı.

“Yasaların İBB’ye verdiği her yetki kullanmaktan imtina etmeyiz” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Geçen hafta cuma günü yeni bir sürecin başlatılacağını, 5 bin yeni taksinin İstanbul’a katılacağını dile getirmiştim. Elbette bunun bir kural, bir paylaşım ve aynı zamanda bir süreci var. Biz, pazartesi günü 5 bin taksiyi sürece katmayacağız. Bu bir öngörü, bir çalışma ama kararlı bir çalışma. Bu kararlı çalışmada şunu dile getirelim: Evet, biz esnafımızla, esnafımızın gerçek temsilcileri ile odayla oturup bunları tartışacağız, konuşacağız. Neyi konuşmadık ki bunu konuşmayacağız, elbette konuşacağız. Ama hiç kimse, sadece ve sadece kendini çıkarı üzerinden hareketle bizi kısıtlamaya kalkmasın. İBB, İstanbul’un 16 milyon insanını temsil eder ve ona göre hareket eder. Yani İstanbul halkının taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir. Bunu bir kere altını çizelim. Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri