Ana SayfaTürkiyeİmamoğlu'nun tartışılan paylaşımına Akşener'den cevap

İmamoğlu’nun tartışılan paylaşımına Akşener’den cevap

İYİ Parti lideri Akşener, İBB Başkanı İmamoğlu'nun tartışılan 8 Mart tweet'i ile ilgili konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla attığı tweette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı aynı cümle içinde kutlaması özellikle İYİ Parti kanadında tepkilere neden olmuştu.

Söz konusu paylaşım Akşener’e de soruldu. İYİ Parti lideri, “İmamoğlu’nun attığı tweet’i, bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum” dedi.

Akşener şunları kaydetti: “Sayın İmamoğlu’nun tweet’i, hem de sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan, hürriyetçilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı.

Sayın İmamoğlu’nun attığı tweet’i, bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”

Ağıralioğlu: HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum

İlk tepki dün gece İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’ndan gelmişti. Ağıralioğlu, Twitter’da yaptığı paylaşımda şunları söylemişti:

“Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri