Ana SayfaTürkiyeIndependent Türkiye sonunda açıldı

Independent Türkiye sonunda açıldı

Uzun süredir Türkçe yayın için çalışmaların sürdüğü Independent Türkiye sonunda okuyucusuyla buluştu. Müjdeli haberi dış haberler editörü Lale Elmacıoğlu paylaştı.

Uzun süredir dış haberler editörlüğü yapan Lale Elmacıoğlu’nun da böylece Independent Türkiye kadrosunda yer aldığı öğrenilmiş oldu.

Independent Türkiye çalışmaları ilk kez geçen yılın temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Bir yıla yakın süren çalışmaların ardından artık site okuyucusuyla buluştu.

WSJ Türkiye başaramamıştı

Türkiye’de internet yayıncılığı ‘tık’ üzerine kurulu. Dolayısıyla Avrupa’daki bazı yayıncılar Türkiye’ye adım attıktan kısa süre sonra kapanabiliyor. Dünyanın en güvenilir ekonomi gazetelerinin başında gelen Wall Street Journal mesela Türkiye’de başarılı olamamıştı.

Al Jazeera Türkiye de internet yayıncılığı için Türkiye’de kolları sıvamış ancak bu çabası uzun soluklu olmamıştı. Bakalım Indepentent Türkiye’nin serüveni nasıl gelişecek.

Independent Suudi sermaye ile ortaklık kurmuştu

İngiliz Independent gazetesi, Suudi Saudi Research and Marketing Group’la (SRMG) kurduğu ortaklıkla birlikte Ortadoğu’da kendisine yeni bir alan açmayı hedefliyordu. Bu kapsamda, aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 4 dilde haber sitesi kurulacaktı.

Arapça, Urduca, Türkçe ve Farsça yayın yapacak olan dört yeni web sitesi, independent.co.uk makalelerinin çevirilerinin yanı sıra, Londra, İslamabad, İstanbul ve New York merkezli muhabirler ile Riyad ve Dubai’deki ekiplerin ürettiği içerikleri yayımlayacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz