Ana SayfaTürkiyeİnsan bazen hayret ediyor! Erdoğan: Hukuk ve özgürlük mağduriyetlerini giderdik

İnsan bazen hayret ediyor! Erdoğan: Hukuk ve özgürlük mağduriyetlerini giderdik

“Hukuk ve özgürlük mağduriyetlerini giderdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 100. yılı programında tartışma yaratan açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Milli mücadelenin en kritik safhasında kazanılan bu zafer ile başkentimizi tehdit eden akınların önüne geçilmiştir. Düşman Sakarya’dan geriye doğru çekilirken önüne gelen her yeri yakıp yıkarak gerçek yüzünü göstermiştir. Kahramanlarımız isimlerini tarihe cesaretleri ve kanlarıyla kazımışlardır.

Sakarya Zaferi tıpkı Malazgirt, Bursa, İstanbul gibi şanlı tarihimizin önemli yapraklarından biridir. Polatlı Haymana hattında kazanılan bu zaferin hikayesini nesilden nesile aktararak unutturmamalıyız.

Yaptığımız restorasyon çalışmaları ile çarpışmanın yaşandığı yerleri tarih hafızamıza kazandırdık.

Anadolu’da tamamen sökülüp atılmak istenen Türk Milleti kurduğu cumhuriyetle yeni bir başlangıca imza atmıştır. Sakarya Zaferi’nin akabinde Ankara’da faaliyet gösteren TBMM milletin asıl temsilcisi olarak kabul edilmeye başlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti onca saldırı ve badireye rağmen yüzüncü yılın eşiğine kadar gelmiştir. Milli iradenin gücünün önünde ne vesayetin, ne terör örgütlerinin, ne darbenin durabileceğini cümle aleme gösterdik.

2023 hedeflerimiz küresel saldırılara bir başkaldırı

Çok partili siyasi hayata geçişle birlikte vesayetin sinsi oyunlarına ve darbelerin yol açtığı hasarlara rağmen milletimiz demokrasi ve kalkınma istikametinde ısrarcı olmuştur. Milli iradenin gücünün önünde ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının, ne terör örgütlerinin ne darbelerin duramayacağını cümle aleme gösterdik. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e endekslendiğimiz hedeflerimiz, aslında tıpkı milli mücadelemizin kendisi gibi küresel saldırılara karşı bir başkaldırıydı.

Bazıları hala 2023 hedeflerimizi sıradan bir orta-uzun vadeli kalkınma programı sanmaya devam ediyor. Biz bu iradeyi ortaya koyarak cumhuriyet tarihinin en iddialı makas değişikliğini gerçekleştirdik. Demokrasi ve kalkınma standartlarımızı dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartarak asırlardır kuşatma altında tutulan. kültür ufkumuzu tekrar açmayı başardık.

Hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında milletimizin yaşadığı mağduriyetleri giderecek adımları attık.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri