Ana SayfaTürkiyeİnsan boyundaki buz sarkıtları tehlikeye davetiye çıkarıyor!

İnsan boyundaki buz sarkıtları tehlikeye davetiye çıkarıyor!

Erzurum’da kış mevsimin gelmesiyle sıcaklıklar 5,6 derece birden düştü. Kar sularının erimesiyle insan boyunda buz sarkıtları oluştu. Buz sarkıtlarının altından geçen vatandaşlar olası bir kaza için önlem alınmasını istedi.

Kış aylarının çetin ve sert geçtiği Erzurum’da insan boyunda buz sarkıtları oluştu. Binaların çatılarında oluşan yaklaşık 2 metrelik buzlar herkesi korkuttu. Okula ve iş yerine giden onlarca kişi belediyeye buzların kırılması için istekte bulundu.

Buz sarkıtların boylarının 170 santimetreye ulaştığı caddelerden geçen Atatürk Üniversitesi öğrencilerinden Harun Akbaş, sarkıtlardan korkarak okula gelip gittiğini belirtti. Akbaş, “Ben yürüyerek okulu gidip geliyorum, her zaman bu saçaklar altından geçiyorum bir şey olacak diye korkuyorum” diye konuştu.

Büyük sarkıtların olduğu caddelerden okuluna giden ilkokul öğrencilerinin velileri ise derin korku ve endişe içinde olduklarını dile getirdi. Fatma Kaya isimli üç çocuk annesi, “Çocuğum her gün buradan okuluna gidip geliyor ama saçaklardaki buzların evladımın üzerine düşmesinden korkuyorum, hatta aklımda kaldığından gece rüyamda bile buz sarkıtları görüyorum evladım için çok endişeleniyorum ”dedi. Kaya, yetkilerden olaya çözüm bulmasını istedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, gelen şikayetler doğrultusunda çalışmalara başladı. Kiralanan vinçlerin yardımıyla çatılardaki buzlar tek tek kırıldı.

VOLKAN ASLAN_ÖZEL HABER
 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz