Ana SayfaTürkiyeİrfan Fidan'ın AYM üyeliğine getirilmesine Gelecek Partili Selim Temurci'den tepki

İrfan Fidan’ın AYM üyeliğine getirilmesine Gelecek Partili Selim Temurci’den tepki

Yargıtay üyesi İrfan Fidan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanmasına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci'den sert bir eleştiri geldi

Yargıtay üyesi İrfan Fidan, önceki gün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi olarak atandı.

27 Kasım’da Yargıtay’a atanan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla AYM üyeliğine getirildi.

Fidan’ın Yargıtay üyeliğinin sadece 58 gün sürmesine rağmen en yüksek oyu alarak AYM’ye seçilmesi tartışmalara yol açarken muhalefetten ardı ardına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Twitter’dan atamaya tepki gösterdi. Temurci, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

AYM Başkanı olmadan yargı reformu tamamlanamaz!

“Yargıtay’da tek bir dosyanın kapağını açmadan AYM üyesi seçilen Sn. İrfan Fidan’ı tebrik ederiz. Yargıtay üyeliğinde önemli tecrübeler elde etmiş olmalı ki, bu makama layık görülmüş. Bir sonraki kariyer hedefi şüphesiz AYM Başkanlığıdır. Bu gerçekleşmeden yargı reformu tamamlanamaz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri