Ana SayfaTürkiyeIrkçılık nedir, nasıl yapılır? İşte Ümit Özdağ'ın tek bir videoda bütün nefret...

Irkçılık nedir, nasıl yapılır? İşte Ümit Özdağ’ın tek bir videoda bütün nefret suçlarıyla dans ettiği o video

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ırkçılık suçunun sınırlarında gezindiği yeni bir videoyla gündem yarattı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, Özdağ’a sert tepki gösterdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, İzmir’de sahibi Suriyeli olan bir kuyumcuyu ırkçı söylemlerle hedef gösterdiği videoya tepki yağıyor. Özdağ, paylaştığı videoda kuyumcuya ‘Neden ülkene dönmüyorsun? Ne zaman Türkiye’ye geldin? Vergi belgeni uzatır mısın? Vatandaşlık kartını gösterir misin?’ gibi sorular yönelterek aşağılamasına binlerce yorum yapıldı. Özdağ, daha sonra olaya tepki gösteren vatandaşlara, “Stratejik salaklar” diyerek hakaret etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İzmir’de sahibi Suriyeli olan bir kuyumcuya girdi. Özdağ, kuyumcuya ‘Neden ülkene dönmüyorsun? Ne zaman Türkiye’ye geldin? Vergi belgeni uzatır mısın? Vatandaşlık kartını gösterir misin?’ gibi sorular yöneltti.

Özdağ bu anları Twitter hesabından “7 sene önce Türkiye’ye gelmiş. Türkçesi çok az. Vatandaşlık almış. Üstüne silah ruhsatı. Şanlıurfa’dan aldığı kuyumculuk kimlik kartı ile İzmir’de kuyumcu dükkanı açmış. Bunlardan 900 bin tane daha var. Türkiye, tehlikenin farkında değil misin?” mesajıyla paylaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri