Ana SayfaTürkiyeİsa Mesih Şahin: Biz depremden sonra arama kurtarma faaliyetleriyle değil, depremde yıkılmayan...

İsa Mesih Şahin: Biz depremden sonra arama kurtarma faaliyetleriyle değil, depremde yıkılmayan binaları ile övünen bir ülke olmak istiyoruz

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, KARAR TV'de Semra Alkan ile 40 Dakika programına konuk oldu

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, KARAR TV’de İstanbul’un gündemine ilişkin merak edilenleri yanıtladı.

Beklenen İstanbul depreminden Kanal İstanbul projesine, genç işsizliğinden enflasyona kadar birçok konuda görüşlerine dile getiren Şahin, kentsel dönüşümle ilgili olarak da “kentsel dönüşüm rantsal dönüşüme dönmesin. Buna müsaade edilmemeli. Bir şehrin, neslin geleceğinden bahsediyoruz. İstanbul bize tarihin emaneti olan büyük bir miras” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm rantsal dönüşüme dönmemeli

“Biz hep şunu söylüyoruz; kentsel dönüşüm rantsal dönüşüme dönmemeli. Buna müsaade edilmemeli. Bir şehrin, neslin geleceğinden bahsediyoruz. İstanbul bize tarihin emaneti olan büyük bir miras” diye konuşan Şahin şöyle devam etti:

“Biz depremden sonra arama kurtarma faaliyetleriyle övünen bir ülke değil, depremde yıkılmayan binaları ile övünen bir ülke olmak istiyoruz.”

Gelecek Partili Şahin, deprem konusunda belediyelere ve yöneticilere seslendi:

“Belediyelerin vatandaşı tatmin etmesi lazım. Belediyeler başka kalemlerden alamadıklarını vatandaştan çıkarıyorlar. Kira yardımı yapılıyor ama gecikmeler yaşanıyor, düzenli bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Bütün İstanbul’u yöneten herkese sesleniyorum. Bu konu siyaset üstü bir konu olarak ele alınmalı, siyaset yapılmamalı. Bu konuda birlikte hareket edebilme refleksi göstermeliyiz.”

İktidar inatla yapacağız diyor

Şahin bu yaz tamamlanması beklenen Kanal İstanbul projesi ile ilgili ise şunları söyledi:

“İktidar inatla yapacağız diyor. Bu konuda topluma tatmin edici bir şey söylenmedi. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan Kanal İstanbul’u neden yapacağı hakkında bir şey duyduk mu?”

Gençler artık ev genci oldu

Son zamanlarda artan işsizlik oranları ve yoksulluk intiharlarına karşı Şahin ” İşsizlik rakamlarına fiili olarak baktığımızda yükseklerde. İşten çıkarma vs. resmi rakamlara yansımıyor. Mevcut iktidarın bunu çözemediğini her geçen gün kötüye gittiğini görüyoruz” dedi ve ekledi:

“Ev genci dediğimiz bir tabir var. Eğitim hayatı olmayan, iş bulamamış ve bulma ümidini kaybetmiş gençlik. Dört gencimizden üç tanesi yurt dışına gitmek istiyor. Türkiye’de kayırmacı sistemden şikayetçiler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri