Ana SayfaTürkiyeİsa Mesih Şahin, Refik Töre'yi hayaline kavuşturdu

İsa Mesih Şahin, Refik Töre'yi hayaline kavuşturdu

Dün akşam Ankara’dan tren ile İstanbul’a dönmekte olan gazeteci Cengizhan Çelik, Ankara Garı’nda Refik Töre isimli bir kişiye rastladı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde ikamet eden Töre ile tanışan Cengizhan Çelik, Refik Töre’nin Hacı Bayram Camii’nde kıldığı yatsı namazı esnasında montunun çalındığını öğrenince önce üzerindeki montu Töre’ye verdi.

Yolculuk esnasında Refik Töre’nin hikayesini dinleyen vicdan timsali gazeteci Cengizhan Çelik, Ergin Töre’nin 29 yıldır güneşe çıkamadığını, Ankara – Hakkari arasında tedavisi için sık sık seyahat ettiğini ve maddi durumunun da iyi olmadığını öğrendi.

Bunun üzerine Twitter üzerinden bir mesaj atan gazeteci Çelik, “Refik Töre, Hakkari Şemdinlili 29 senedir yaşadığı hastalık nedeniyle gündüzleri sokağa çıkamıyormuş İnsanların korku dolu bakmaları da cabası Şu an karşımda İstanbul’a doğru geliyoruz Bu mecrada çok kez mucizevi dokunuşları okudum. 29 senedir yanıklarını dindirmek için Hakkari – Ankara mekik dokumuş Şimdi de 5 yıldır görmediği ve çok özlediği kardeşini görmeye İstanbul’a geliyor Tek başına mücadele ediyormuş Yaşama sevincini görmeniz lazım” ifadeleriyle Töre’nin hikayesini anlattı.

İsa Mesih Şahin duyarsız kalmadı

Yolculuk ettikleri sırada Refik Töre’nin en büyük hayallerinden birisinin Sultanahmet Camii’ni görmek olduğunu öğrenen Çelik, Töre’nin bu hayaline dokunmak için harekete geçti. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Cengizhan Çelik ile irtibat kurarak Ergin’i Sultanahmet Camii’ne götürmek istediklerini iletti. İkili arasında diyalog kuran Çelik, İsa Mesih Şahin ve Refik Töre’yi buluşturdu.

Refik Töre’yi, Sultanahmet Camii’ne götüren İsa Mesih Şahin, o anları Twitter hesabı üzerinden paylaşırken, Refik’in mutluluğu ise yüzünden okunuyordu.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, “Gazeteci Cengizhan Çelik ‘in haberini görünce kendisiyle irtibata geçtik ve Refik kardeşimiz için ne yapabiliriz diye sorduk. Tek bir hayali vardı. Sultanahmet Camisini görmek. Ev sahibi şehrin temsilcileri olarak Refik kardeşimizin yüzünü güldürebildiysek ne mutlu bize” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri