Ana Sayfa Türkiye İsa Mesih Şahin’den Fahrettin Altun’a net yanıt: Buyurun samimiyseniz!

İsa Mesih Şahin’den Fahrettin Altun’a net yanıt: Buyurun samimiyseniz!

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin: Fahrettin Altun iletişim haricinde her şeyi yapıyor, en çok da demogoji yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Biden’ın 8 ay sonra gündeme getirilen söylemleri üzerinden Türk muhalefetine yönelik akla zarar söylemler geliştirmeye devam ediyor.

Hatırlanacağı üzerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Altun’un açıklamalarına yönelik dün yayımladığı mesajda “Fahrettin Altun Joe Biden’a yumuşak ve alttan alan mesajlarını İngilizce yazarak Türk kamuyoundan gizleyeceğini mi zannediyor” demişti.

Özdağ, Fahrettin Altun’un ülkemiz muhalefetine bir siyasetçi gibi yüksek perdeden kükrediğini, İngilizce attığı tweetlerde ise Biden’a karşı yumuşak ve alttan alan diplomatik bir dil kullandığını söylemiş, Altun’u memuru olduğu Türk milletine efendi gibi davranmayı bırakarak istifa etmesi çağrısında da bulunmuştu.

İSA MESİH ŞAHİN: BUYURUN SAMİMİYSENİZ…

Fahrettin Altun, muhalefete yönelik söylemlerine bugün de devam etti. Muhalefeti “Biden’ın söylemlerine karşı susmakla” ve “Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin” demekle itham eden Altun’a, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’den net bir yanıt geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Biden’ın açıklamalarına verdiği sert yanıtları ve “Bütün partiler ortak açıklama yapmalı” söylemini hatırlatan Şahin, Altun’a “Buyurun samimiyseniz!” dedi.

ALTUN’UN İDDİASININ AKSİNE MUHALEFET PARTİLERİ SESSİZ KALMADI

Hatırlanacağı üzere, Altun’un iddialarının aksine Biden’ın açıklamalarına Gelecek Partisi’nin yanı sıra Saadet Partisi, İYİ Parti ve CHP’den de tepkiler gelmişti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Biden’a tepki gösterdiği açıklamasının yanı sıra partisinin İstanbul kongresinde de konuşmasının önemli bir bölümünü bu konuya ayırmış, “Trump’ın küstah mektubuna sessiz kalan Cumhurbaşkanı, Biden’a en net ve kararlı cevabı vermelidir Tüm siyasi partiler, ortak bir açıklama yapmalıdır İktidar bundan kaçınır ise muhalefet Biden’a karşı kararlı bir ortak tutum sergilemelidir Bu konularda her türlü girişime varız.” demişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir açıklama yayınlayarak “Ülkemiz siyasetini dizayn etmenize asla izin vermeyeceğiz” derken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz” demişti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da “Türk siyasetine yön verecek yegane güç, büyük Türk milletidir” açıklamasında bulunmuştu.

Takip Et

20,146BeğenenlerBeğen
18,109TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri