Ana SayfaMagazinİsmail Hazar koronavirüs mü oldu? İsmail Hazar kimdir? Türk halk müziği sanatçısı...

İsmail Hazar koronavirüs mü oldu? İsmail Hazar kimdir? Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar yoğun bakımda

İsmail Hazar koronavirüs mü oldu? Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar, koronavirüse yakalandı. Ardından fenalaşan İsmail Hazar yoğun bakıma alındı.

İsmail Hazar koronavirüs mü oldu? İsmail Hazar kimdir? Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar, koronavirüse yakalandı. Ardından fenalaşan İsmail Hazar yoğun bakıma alındı.

İsmail Hazar koronavirüs mü oldu?

Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar, koronavirüse yakalandı. İsmail Hazar, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldı. Hazar, ardından yoğun bakıma alındı.

Koronavirüse yakalanan İsmail Hazar, hastanede tedavi altında. Özel bir hastanedeki tedavisi sürdürülen Türk halk müziği sanatçısı İsmail Hazar’ın durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

Nefes almakta güçlük çeken İsmail Hazar’ın solunum ünitesine bağlandığı belirtildi. İsmail Hazar’ın koronavirüsün gittiği bir mevlitten bulaştığı tahmin edilenler arasında.

İsmail Hazar’ın İngiltere varyantlı koronavirüse katıldığı bir mevlütte yakalandığı düşünülüyor. Seyhan Soylu, ”Böyle bir haberi vermek istemiyordum ama Türk Halk Müziğinin en efendi, en beyfendi şahsiyetlerinden biri olan İsmail Hazar, şu anda yoğun bakımda.” diyerek haberi İsmail Hazar’ın bütün sevenleri ile paylaştı.

İsmail Hazar kimdir?

İsmail Hazar, 1960 senesinde Kahramanmaraş’ta doğdu. Lise eğitimini Gaziantep Şehit Şahin Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi’ne başlayan İsmail Hazar, birer sene arayla “Size Selam Getirmişem”, “Seveceksen Gel”, “Gül” ve “Düğün Bayramı” albümlerini çıkarttı. Bu albümleri sayesinde “Yılın En İyi Türk Halk Müziği Erkek Sanatçısı” ödülüne layık görüldü. İsmail Hazar’ın 15 albümü ve “Umutsuzlar”, “Hasretim” ve “Meyrik” isimlerinde rol aldığı üç tane sinema filmi bulunuyor.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri