Ana SayfaTürkiyeNefret, düşmanlık ve ayrımcılık AK Parti'nin marşı oldu sen onu mırıldanmaya devam...

Nefret, düşmanlık ve ayrımcılık AK Parti'nin marşı oldu sen onu mırıldanmaya devam et İsmail

İsmail Kılıçarslan Gelecek Partisi’nden hiçbir şey olmayacağını savundu. Bunu yaparken de vur-kaç taktiğini kullandı. Daha da kötüsü sanki gerçekten Gelecek Partisi’ni değerlendirmiş ve gerçekten hissettiklerini ve inandıklarını yazabilecekmiş numarası yaparak yazdı bunu.

Gelecek Partisi’ni özgün bulmadığını bu nedenle başarılı olamayacağını iddia eden İsmail Kılıçarslan ardından da “Bıktım, yoruldum, uzak duruyorum gündemden” diyerek vur-kaç taktiğinin şahikalarından birini sergiledi.

Türkiye’nin ihtiyacı jelatini yeni açılmış yepyeni siyasal teoriler mi yoksa adaleti, eşitliği, demokrasiyi, insan haklarını, şeffaflığı, düşünce özgürlüğünü hakkıyla bu memlekette savunacak, bu kavramların kurumsallaşmasını sağlayacak düzgün bir yapı mı?

İsmail Kılıçarslan’ın bu ‘yeni’ takıntısının kaynağı ne insan merak ediyor doğrusu.

Gelecek Partisi buyurgan otoriteye karşıdır. Her türlü eşitlik, özgürlük fikrine karşı alerjik reaksiyon gösterenlere karşıdır Gelecek Partisi’nin vizyonu. Bu nedenle ahlaki bir yerde durur. Ancak bu ahlaki duruşu ‘yeni’ bulmayan biri seçmenin AK Parti’yi kibri yüzünden cezalandırdığını da kavrayamaz elbette.

Gelecek Partisi’nin nişanesi medeniyet, istikameti insaniyet ve kalkınmadır. Bu nedenle AK Parti gibi bir düşmana ihtiyaç duymaz. Ya hep ya hiç tarzı bir seçimle de sınırlandırmaz kendini.

Davutoğlu ve arkadaşları bir siyasi partinin ne demek olduğunu hatırlatmak için geliyor.

Kutuplaştırıcı dil ve otoriterliği ağır basan liderlik Türkiye’yi artık taşıyamıyor. Türkiye’nin bugün yaşadığı sorun işte tam olarak budur.

Ama yok, bunun için İsmail Kılıçarslan gibilerine göre jelatininden yeni çıkmış cümleler kurmak lazım. Yepyeni ‘şeyler’ söylemek lazım. 

Gelecek Partisi’nin vizyonunu saray lümpenleri ve onun çıkar grupları anlamak istemez İsmail. Nefret, düşmanlık ve ayrımcılık AK Parti’nin marşı oldu sen onu mırıldanmaya devam et İsmail.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz