Ana SayfaTürkiyeİsmail Küçükkılınç'tan Mustafa Armağan'a cahil suçlaması

İsmail Küçükkılınç’tan Mustafa Armağan’a cahil suçlaması

Tarihçi Mustafa Armağan’ın “İttihatçılar Selanik’i Yunanlılara elleriyle teslim etti” şeklindeki tweet’i tepki çekti. Tepki gösterenlerden biri Karar yazarı İsmail Küçükkılınç. Selanik’i teslim edenlerin İttihatçılar değil, İttihatçılara muhalif olan Hasan Tahsin Paşa olduğunu yazan Küçükkılınç, “Hasan Tahsin Paşa, “şehir ve ahalisi zarar görmesin, savaşsız teslim edilsin” diye mazbata düzenleyen Vilayet İdare Meclisi üyelerinin ve bu mazbatayı tasvip ve tasdik eden valinin tesirinde de kalmış olabilir. Ancak büyük kumandanlar inisiyatif almayı bilmelidirler. Yanya, İşkodra ve Edirne’de olduğu gibi Selanik’te de kale savunması yapılabilir ve sadece şehrin değil harbin de kaderi değişebilirdi.

İsmail Küçükkılınç ve Mustafa Armağan tartışması

Hasan Tahsin Paşa, “askerî gücümüz yok” gerekçesiyle harpten kaçınan diğer paşaların tavrından rahatsız olmuş olabilir. Ancak amir, emrini ikaya kadir insandır.” diye yazdı.

Küçükkılınç, “Böyle bir tivitin atılması kötü niyetten değilse kesinlikle cehalettendir.” ifadesiyle ünlü tarihçiye “cahil” imasında bulundu.

Haber: Hakan Temiztürk

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz