Ana SayfaTürkiyeİsmail Saymaz Habertürk canlı yayınında: Hilal Kaplan Taraf gazetesinin tetikçisidir

İsmail Saymaz Habertürk canlı yayınında: Hilal Kaplan Taraf gazetesinin tetikçisidir

Akşam Habertürk ekranlarında Hilal Kaplan'ı hedef alan İsmail Saymaz'ın sözleri twitter'a salladı. İşte İsmail Saymaz'ın Hilal Kaplan için söyledikleri.

Hilal Kaplan Habertürk canlı yayınına bağlanarak hem kanalı FETÖ’ye destek vermekle hem de Hülya Hökenek’i örtük şekilde PKK’ya yakın olmakla suçladı. O hararetli konuşmanın ardından Hilal Kaplan’a kısa bir cevap veren İsmail Saymaz’ın sözleri twitter’ı salladı. İşte İsmail Saymaz’ın Sabah’ın Pelikancı yazarı Hilal Kaplan hakkındaki o açıklamaları…

İşte İsmail Saymaz’ın o sözleri…

Hilal Kaplan çözüm sürecinde poşu bağlayıp çözüm süreci bitince asker posalı giymiş bir kadın. Hilal Kaplan Taraf gazetesinin tetikçisi. Ben bu stüdyolarda cemaatçilere karşı konuşurken gıkını çıkaramıyordu Hilal Kaplan.

Hilal Kaplan’ın İsmail Saymaz tarafından gündeme getirilen tweetlerine örnek.

Ben İlhan Cihaner’i, Hanefi Avcı’yı yazdığımda cemaatin bulunduğu gazeteden bana ateş ediyordu. Hilal Kaplan kim ki? Kim olabilir?

Hilal Kaplan Fethullah Gülen için şiir yazmış bir kadın. Utanmadan şimdi o geçmişini sileceğini sanıyor.

PKK ile ilgili övgü dolu tweetleri cirit atıyor Twitter’da. PKK’yla Öcalan’la ilgili.

Daha önce Sevilay Yılman da sert şekilde Hilal Kaplan’ı hedef almıştı.

Hilal Kaplan ne demişti?

Sabah yazarı Hilal Kaplan Habertürk canlı yayınına bağlanmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Burada bir mizansen var. Genelde Habertürk’te bu oluyor zaten. Bazı isimler anılıyor, onlara itibar suikasti yapılıyor. Ondan sonra yola devam ediliyor. Ben bu mizansenin perdesini indireceğim.

İnsanlara bazı şeylerde onların isimlerini anmadan önce kendinize bakacaksınız. Hülya Hökenek siz Öcalan ile Beyrut’ta Fatih Altaylı’yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz. Sanıyorum Fatih Altaylı bağlantınız sebebiyle de şu an Habertürk’tesiniz. Bunun üzerinden de hala programlarınızda bu geçmişinizi görmeden… Bu röportajla ne kadar gurur duyduğunuzu söyleyen mesajlarınız da var. Siz böyle birisiniz.

İkincisi İsmail Saymaz. Bakın İsmail Saymaz’ın FETÖ konusunda PKK konusunda, hatta kapatılan PKK kanalında söylediği sözleri var. Hendek terörüyle devlet mücadele ederken sadece devleti suçlayan ve şöyle diyen “Türklerle Kürtlerin arasına devlet çukur açmıştır” sözleri var. 

Ya da biz kelle koltukta 17-25 Aralık sonrası mücadele ederken mesela 2015’te ‘cemaatin bankasına el koy, cemaat yasal hakkını kullanıp yargıda itiraz edinc kaos çıkarıyor de’ böyle tweetleri var.

(Sonra bazı tweetler okumaya başladı)

Ekrem Dumanlı’nın silahlı örgüt kurmak ve yönetmek iddiasıyla suçlanmasının itibar edilecek bir yanı yok. Samanyolu Grubu’nun uydudan çıkarılması antidemokratik. 

Kanaltürk grubuna yapılan muamele Ortaçağ zorbalığıdır. Halkın haber alma hakkının katlidir. Utanç verici.

Ondan sonra, bylock meselesini biliyorsunuz. Amerika’ya gitti bir ne düğü belirsiz FETÖ ile görüştü. Bylock’u aklama çalışmaları var. Daha sayabilirim.

Seyircinin sizin hakkınızdaki şeyleri de bilmesi gerekiyor.

Habertürk ile alakalı söyleyeceklerim de çok. 17-25 Aralık’a kadar Habertürk’te programa katılmış biri olarak söylüyorum. 17-25 Aralık’ta inanılmaz bir dönüş yaşadı Habertürk. Hatta biliyorsunuz Habertürk Zaman gazetesinden sonra, FETÖ’nün zaman gazetesinden sonra en çok TV’sinde, gazetesinde FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle tutuklanan tırnak içinde ‘gazeteci’ olan yayındır.

Aynı zamanda kanalın sahibinin tırnak içinde yine ‘Hocaefendi’yi kırmayalım’ sözleri hatırlatırım.

Hülya Hökenek bu sözlere “Hilal Hanım siz gazetecilik falan yapmıyorsunuz şu dakika. Siz burada itibar suikasti yapıyorsunuz. Adınız geçtiği için söz hakkı istediniz ve biz sizi bağladık. Ama siz kişileri ve kurumları hedef alarak itibar suikasti yapıyorsunuz” diyerek itiraz etti.

Hilal Kaplan şöyle devam etti…

Habertürk TV genel koordinatörü Oğuz Usluer FETÖ’den tutuklu. Genel yayın koordinatörü Abdullah Kılıç, haber müdürü Cuma Ulus 15 Temmuz’un kilit ismi Adil Öksüz’ü evinde saklayıp kaçmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Habertürk Ankara Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdal Şen, Adil Öksüz’ün bacanağı oluyormuş bu arada kendisi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri