Ana SayfaTürkiyeİsmail Saymaz'dan Hilal Kaplan için 'sahtecilik' iddiası

İsmail Saymaz’dan Hilal Kaplan için ‘sahtecilik’ iddiası

İsmail Saymaz ile Hilal Kaplan arasındaki sular durulmuyor. İsmail Saymaz’a “Bylock İsmail” diye lakap takan Sabah yazarı Hilal Kaplan Saymaz’a aynı zamanda imzalı kitap da gönderdiği ortaya çıktı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sabah gazetesindeki köşe yazısında kendisinden “Bylock İsmail” olarak bahseden Hilal Kaplan’a yanıt verdi.

Saymaz, “Daha iki ay önce, Hilal Kaplan ‘Ailenin Adı Yok Ya Da Neden Feminist Değilim?’ Sayın İsmail Saymaz beyefendiye selamlarım ile diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun?” diye sordu.

Bu açıklamalarının ardından İsmail Saymaz, Hilal Kaplan’ın kendisine gönderdiği imzalı kitabın fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

Hilal Kaplan’ın yayıncısı ise “O kitabı biz imzaladık, Hilal hanımın haber yok” açıklamasında bulundu. 

Kaplan da bu açıklama sonrası “Sana kitap imzalayıp gönderdiğimi düşünecek kadar zavallı durumdasın. Beyefendi olmadığını kanıtlamak için bu kadar uğraşmasaydın Genç bir emekçiyi de zor durumda bıraktın. Bylock İsmail’e “Görgüsüz İsmail” lakabını kendin eklemiş oldun. Hayırlı olsun.” diyerek Saymaz’a bir kez daha yanıt verdi.

SAYMAZ: HER ŞEY SAHTE HER ŞEY YALAN

Saymaz da bu açıklamalara, “Güya Turkuaz Kitap’ın çalışanı, Hilal K’nin haberi olmadan fakat onun imzası ve el yazısını taklit ederek, kitabı göndermiş. İki ihtimal var: Ya genç çalışan suçu üstlendi. Ya da bir sahtecilik var. Fakat imzası taklit edilen kişi teşekkür ediyor. Her şey yalan, her şey sahte.” diye karşılık verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri