Ana SayfaTürkiyeİsrail, DSÖ'nün Filistinli sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı aşılanması talebini reddetti

İsrail, DSÖ’nün Filistinli sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı aşılanması talebini reddetti

İsrail Hükümeti, Dünya Sağlık Örgütü'nün Filistinli sağlık çalışanları için aşı talebini, aşının kendi vatandaşlarına dahi yetmediği nedeniyle reddetti

İsrail Hükümeti, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Filistinli sağlık çalışanlarının aşılanması yönündeki talebini, koronavirüs aşısının kendi vatandaşları için dahi yetersiz olduğunu öne sürerek kabul etmedi.

Independent’ta yer alan habere göre, DSÖ’nün Filistin’de olası bir sağlık felaketini önlemek için İsrail hükümetinden aşı talebinin reddedilmesi, insan hakları savunucularının eleştirilerine sebep oldu. Hak savunucuları, vatandaşlarını hızlı bir şekilde aşılayan İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’da işgalci güç olarak böyle bir yasal yükümlülüğü olduğunu dile getiriyor.

İsrail’de 1,7 milyon kişi aşılandı

srail uyguladığı aşı programının hızıyla küresel olarak en önde giden ülke durumunda. Ülkede aşılama programı 20 Aralık’ta başladı ve şu ana kadar 1.7 milyon vatandaş aşılandı. Bu rakam toplam nüfusun yüzde 18’ine tekabül ediyor.

Başbakan Benjamin Netanyahu, Pfizer’dan son olarak aldıkları aşılarla Mart ayı sonuna kadar 16 yaş üstündeki tüm nüfusu aşılayabileceklerini duyurdu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri