Ana SayfaTürkiyeİsrail Hakan Fidan'ı hedef alınca Cemil Barlas durur mu?

İsrail Hakan Fidan'ı hedef alınca Cemil Barlas durur mu?

İsrail ABD’nin bombalı suikastle öldürdüğü Kasım Süleymani’nin ardından hedefe konulması gereken ikinci ismin Hakan Fidan olmasını istiyor. İsrail Başbakanı Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon adlı gazetede yazarlık yapan Pazit Rabina, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında skandal bir yazı kaleme aldı. Yazıda Hakan Fidan, ABD suikastiyle öldürülen Kasım Süleymani’den sonraki hedef olarak ilan edildi.

Öncelikle şu videoya yeniden göz atalım.

ABD’nin terörist ilan ederek suikastle öldürdüğü Kasım Süleymani devletler hukuku tartışmasını bir kez daha gündeme taşımışken İsrail’de bir gazetede skandal bir yazı yayınlandı. 

Bilindiği gibi Kudüs Gücü Komutanı, aynı zamanda İran’ın ikinci adamı olarak bilinen Kasım Süleymani’nin öldürülmesi uluslararası kamuoyunda büyük ses getirmişti.

Söz konusu yazıda Süleymani’nin ardından ikinci hedef olarak MİT Müsteşarı Hakan Fidan olarak ilan edildi. Bu skandal yazı yıllar önce Türkiye’de de Hakan Fidan hakkında akıl almaz iddiaları ortaya atanları akıllara getirdi.

Cemil Barlas’ın Hakan Fidan nefreti

Annesi A Haber’de Kurtuluş Tayiz tayfasıyla program yapan babası Pelikancı Sabah gazetesinde başyazarlık yapan Cemil Barlas, 2016 ve 2017 yıllarını Hakan Fidan’ı karalayarak geçirmişti.

Hakan Fidan’ın hedef alınması Türkiye’nin hedef alınması demek. Bu gerçek ortadayken Cemil Barlas’ın attığı tweet’leri nereye konur, nasıl değerlendirilir ayrı bir tartışma konusu..

İşte Cemil Barlas’ın Hakan Fidan attığı o tweetlerden bazı örnekler…

“Tek bildiğimiz Davutoğlu’nun milletvekili adayı yapıp ellerinde patlaması”

Erdoğan dedi diye bu millet hiç görmediği, duymadığı Hakan Fidan’ı kahraman kabul etti. Acaba Fidan bunu kendi sihri mi zannetti”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri