Ana SayfaDünyaİsrail kana doymuyor; Filistin'de şehit sayısı 200'e yükseldi!

İsrail kana doymuyor; Filistin’de şehit sayısı 200’e yükseldi!

İsrail, ramazan ayında Gazze şeridine yönelik başlattığı saldırıların dozunu artırmaya devam ediyor

Ramazan ayında Filistin’e saldırmaya başlayan İsrail terörü neticesinde bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. İsrail’in acımasız saldırılarında şehit sayısı 200’e çıktı.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana hava ve karadan vurmaya devam ettiği abluka altındaki Gazze Şeridi’nde tablo git gide ağırlaşıyor.

Gazze’ye düzenlenen saldırılarda şehit olanların sayısı 200’e yükseldi.

Saatte 3 çocuk yaralanıyor

Diğer yandan uluslararası sivil toplum örgütü Save the Children (Çocukları Kurtarın Vakfı), geçen hafta Gazze’de 58 çocuğun saldırılarda öldüğünü belirterek taraflara ‘acil ateşkes’ çağrısı yaptı. 

Örgütten yapılan açıklamada, “Gazze’de 366’sı çocuk 1000’den fazla kişi de yaralandı. Bu, 14 Mayıs’ta İsrail ile Gazze’deki silahlı gruplar arasında tırmanışın başlamasından bu yana Gazze’de saatte neredeyse üç çocuğun yaralandığı anlamına geliyor. İsrail’in güneyinde de düzinelerce insan yaralandı” ifadeleri kullanıldı.

Gazze’de devam eden duruma ilişkin uyarılara yer verilen açıklamada “Bombardımanlar devam ediyor. Sağlık tesisleri ve sivil altyapı, çok kısa bir süre sonra, önemli malzemeler ve acil tedavi sağlamak için gereken güçten mahrum kalabilir. Ayrıca, kritik hasta ve yaralı çocuklar tedavi için Gazze’den ayrılamıyor” denildi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri