Ana SayfaTürkiyeİsrail zulmü Facebook ve Instagram'a sıçradı! Selçuk Bayraktar'a çirkin sansür

İsrail zulmü Facebook ve Instagram’a sıçradı! Selçuk Bayraktar’a çirkin sansür

İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere uyguladığı zulmü kınayan, eleştiren Selçuk Bayraktar'ın paylaşımının 'nefret söylemi' denilerek yayından kaldırılması şok etkisi yarattı.

İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere uyguladığı zulmü kınayan, eleştiren Selçuk Bayraktar’ın paylaşımının ‘nefret söylemi’ denilerek yayından kaldırılması şok etkisi yarattı.

Instagram ve Facebook, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın Mescid-i Aksa’da çıkan yangını şarkı söyleyerek ve dans ederek izleyen Yahudilerin bulunduğu videoyla ilgili tepki paylaşımını ‘nefret söylemi’ gerekçesiyle kaldırdı.

Instagram ve Facebook, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın Mescid-i Aksa paylaşımını kaldırdı. Bayraktar, Filistin’e destek mesajını kaldıran Instagram’a tepki gösterdi.

“İKİYÜZLÜLÜĞÜNÜZ BATSIN”

Twitter hesabından açıklama yapan Selçuk Bayraktar, ”Instagram aşağıdaki paylaşımımı “nefret söylemi” diyerek kaldırmış. Çocukları, sivilleri katletmek, mabedleri yakıp izlerken şarkılar eşliğinde dans etmek nefrettir, vahşettir, katliamdır. Sizin fikir özgürlüğü, insan hakları diyen ikiyüzlülüğünüz batsın!” ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir tweet daha atan Bayraktar, “Facebook da bu ikiyüzlü sansür ve kara propagandanın araçlarından. Birçok kez denememe rağmen aynı videoyu yüklemeye bile müsaade etmedi.” ifadelerine yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri