Ana SayfaMagazinİsrail'in Filistin'deki zulmüne ünlülerden tepki!

İsrail’in Filistin’deki zulmüne ünlülerden tepki!

İsrail'in Filistin'deki zulmüne ünlülerden tepki! Filistin'de yaşanan insanlık suçuna ünlü isimler de sessiz kalmadı. İşte ünlü isimlerden tepkiler!

İsrail’in Filistin’deki zulmüne ünlülerden tepki! Filistin’de yaşanan insanlık suçuna ünlü isimler de sessiz kalmadı. İşte ünlü isimlerden tepkiler!

İsrail’in Filistin’deki zulmüne ünlülerden tepki

Cuma günü namaz kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya giden on binlerce Filistinli, 10 Mayıs’taki “Kudüs Günü”nde bazı İsrailli grupların planladığı yürüyüşte Harem-üş Şerif’e girmemesi için üç günlük bir nöbete başladı. Ardından İsrail polisi müdahale etti. Gerginlik sürüyor.

Hafta sonu ve ardından Pazartesi sabahı devam eden, İsrail polisinin tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandığı olayların ardından İsrail polisi, 11 Mayıs Pazartesi  “Kudüs Günü Bayrak Yürüyüşü”nde Mescid-i Aksa’nın bulunduğu, Müslümanların “Harem-üş Şerif” Yahudilerin ise “Tapınak Dağı” adını verdiği bölgeye Yahudilerin girişinin yasaklanmasına karar verdi.

Ardından ünlü isimlerde İsrail’in Filistin’e yaptığı bu insanlık suçuna karşı sessiz kalmadı. İşte ünlü isimlerin verdiği tepkiler!

Okan Bayülgen, iki gün boyunca sahibi olduğu Dada Salon Kabarett’teki etkinlikleri erteledi. Twitter’dan sert açıklama yapan Yıldız Tilbe ise, “Şu an işgal altında olan Ortadoğu ve Müslüman ülkelerindeki durum, Türkiye’ye yapılmak istenilenin provasıdır. Avrupa üzerinden üzerimize gelemeyen korkaklar, arkamızdan dolanıyorlar.” diye yazdı.

Fazıl Say’ın yazısını sayfasına taşıyan Rojda Demirer de bir takipçisinin yorumuna tepki gösterdi. “Sünepe Suriyelileri aldınız. Bunları da alın” yorumuna oyuncu, “En temel insani refleks, hayatta kalma güdüsüyle sevdiklerini kaybedip, işlerini, evlerini bırakıp, yokluk ve sefalat içinde sığınan insanlar için kullandığınız ‘sünepe’ kelimesi çok üzücü… Umarım hiçbir zaman savaşla sınanmaz ve bu duruma düşmezsiniz” karşılığını verdi.

Mescid-i Aksa baskınına tepkiler sürerken ünlü model Bella Hadid, “Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda payı var! İsrail’e her yıl 3.8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?” diyerek paylaşımda bulundu.

Hadid, çeşitli kullanıcıların konuyla ilgili paylaşımlarını 41 milyon takipçiye sahip Instagram hesabında yorumladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri