Ana SayfaTürkiyeİstanbul 3. Bölge SKM Koordinatörü İrfan Karataş AK Parti'den istifa etti

İstanbul 3. Bölge SKM Koordinatörü İrfan Karataş AK Parti’den istifa etti

Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi olan İrfan Karataş, aynı zamanda kent konseyi üyeliği, il yönetim kurulu üyeliği ve AK Parti 3. seçim koordinasyon merkezi koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştu.

İrfan Karataş’ın 3 maddelik istifa mesajında Öcalan’ın kardeşinin yerel seçimden hemen önce TRT’ye çıkarılması, Davutoğlu’nun sansürlenmesi, ve AK Parti’nin kuruluş değerlerinden uzaklaşması gibi maddeler göze çarpıyor.

İşte eski Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karataş’ın istifa gerekçeleri:

1. Gelinen raddeyi iliklerimize kadar hissediyoruz, kendi değerlerinden ve ilkelerinden, hedeflerinden uzaklaştığını gördüğüm ve kurulduğu günden beri içinde olduğum AK Parti’den istifa ediyorum. Mücadele edeceğimiz konuları maalesef şimdi biz yapmaya başladık.

2. Yeri geldi hiç yere “Metal yorgunu” denildi ve emek gözetmeksizin adeta dışarıya itildik, emek vermiş bedel ödemiş büyüklerimiz hiç yere disipline sevk edildiler, bu gün terör listesinde olup kırmızı bültenle aranan insanlar Devletin televizyon kanallarına çıkıp demeç verirken

3. Bu ülkede Dış işleri bakanlığı yapmış ve Başbakanlık yapmış insanlar sırf doğruları söylüyorlar diye hataları dile getiriyorlar diye, sansürleniyorlar işte bu nedenlerden dolayısı AK Partiden istifa ediyorum.

Editörün notu: AK Parti’de daha önce de 2.Bölge SKM Başkanı istifa etmişti. AK Parti İstanbul 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı, Sinoplular Federasyonu eski başkanı Timuçin Oğuz da Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından AK Parti ile yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz