Ana SayfaTürkiyeİstanbul Sözleşmesi tartışması büyüyor, Star yazarları birbirine girdi

İstanbul Sözleşmesi tartışması büyüyor, Star yazarları birbirine girdi

İstanbul Sözleşmesi tartışmaları son sürat devam ederken, iktidara yakın Star Gazetesi yazarları da birbirine girdi.

İstanbul Sözleşmesi AK Parti çevrelerinde tartışma konusu olmaya devam ediyor. Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak gibi isimler sözleşmeden çekilmesi için iktidara baskı yaparken, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un bu görüşü açıktan desteklemesi dikkat çekmişti.  

Buna karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın Başkan Yardımcısı olduğu KADEM’in sert bir açıklama ile İstanbul Sözleşmesi’ne destek vermesi, tartışmaları büyütmüştü.

STAR YAZARLARI BİRBİRİNE GİRDİ

Star gazetesi yazarı Fadime Özkan, köşesinde, “İstanbul Sözleşmesi: Ne oluyor, ne olacak?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Özkan, İstanbul Sözleşmesi’nin karşısında duranların hedefinde sadece AK Parti’nin olduğunu iddia ederken, “Onlar da biliyor ki Türkiye sözleşmeden çekilse de ne kadın cinayetleri duracak ne aile daha da güçlenecek” ifadelerini kullandı.

Bir başka Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Gülerce isim vermediği paylaşımında Özkan’ın yazısına işaret edercesesine, “Biz Müslümanız. Batı’nın aile yapımıza, geçliğimize, ahlâkımıza saldırmasını seyredemeyiz. Kadına şiddet mutlaka önlenmelidir. Ama bu, kadının onuru, fıtratı, asaleti korunarak yapılmalıdır. Bizim mahalleden olup da İslâmî değerleri hatırlamayanları Allah ıslah etsin” diye belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri